logo

reklam

FETÖ’nün Bölge Sorumlusu Tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aranan örgütün kadın yapılanması bölge sorumlusu olduğu ileri sürülen ve ByLock’a toplam 26 bin 174 kez giriş yaptığı tespit edilen kadın, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan örgütün Amasya ile birlikte Samsun, Sinop, Tokat ve Çorum illerinin kadın yapılanması bölge sorumlusu olduğu iddia edilen öğretmen Yurdagül Kurt (35) ile örgütün okullarında görev yapan kocası Süleyman Kurt, geçtiğimiz hafta içerisinde Amasya polisinin büyük bir titizlilik içerisinde yürüttüğü operasyon ile saklandıkları gaybubet evinde yakalanmıştı.
Gözaltına alınan ve her ikisinde de örgütün gizli haberleşme ağı ‘ByLock’ kullandığı tespit edilen şüpheliler, Amasya polisince, Samsun KOM Şube Müdürlüğüne teslim edilmişti. Örgütün içinde “Gülnur” kod adı ile faaliyet gösterdiği ileri sürülen Yurdagül Kurt 2 ayrı telefonunda örgütün gizli haberleşme ağı olan ByLock yüklü olduğu ve ByLock’a da bir telefonundan 5 bin 684 kez, diğer telefonundan da 20 bin 490 kez olmak üzere toplam 26 bin 174 giriş yaptığı ortaya çıktı.
Emniyetteki ifadesinden sonra Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklanması talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilen Yurdagül Kurt mahkemece “silahlı terör örgütüne üye olmak” suçundan tutuklanarak Cezaevine gönderildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle