logo

reklam

FETÖ/PDY operasyonları sürüyor

feto1Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda ByLock kullandığı ileri sürülen kişiler birer birer gözaltına alınıyor. Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) nin ülke içerisinde yürüttüğü faaliyetler ve çalışmalarında her geçen gün bir yeni detay tespit ediliyor. Ülke genelinde FETÖ/PDY soruştursanı yürüten savcı ve polisler, yürüttükleri çalışmalarında Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması’nın (FETÖ/PDY) şifreleme sistemlerini çözerek ülke genelinde belirledikleri iller ile eş zamanlı operasyonları başlattılar.

AMASYA’da 25 TUTUKLAMA
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan örgütün Milli Eğitim yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında (20) şüpheli şahsın yakalanmaları amacıyla 5 Kasım tarihli yapılan operasyon neticesinde gözaltına alınanların Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
FETÖ/PDY örgütün Milli Eğitim yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan 20 kişiden 12 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 kişi ise adli kontrol kararıyla mahkemece serbest bırakılırken, 3 kişinin yakalanmalarına yönelik çalışmaların devam ettiği bildirildi.
Ayrıca, Merzifon Cumhuriyet Başsavcılığı’nca FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan örgütün Milli Eğitim ve Özel Okul yapılanmalarına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında (22) şüpheli şahsın yakalanmaları amacıyla 9 Kasım tarihli operasyonda 14 kişi gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işlemlerinin ardından Adli makamlara sevk edilen 14 kişiden 13 kişi tutuklanarak cezaevine gönedildi. Bir kişi adli kontrol kararıyla mahkemece serbest bırakılmış olup 8 kişinin ise yakalanma çalışmaları devam ediyor.

3 İlde 8 Polis Gözaltına Alındı
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Amasya ile birlikte Yalova ve Kütahya illerinde yapılan eş zamanlı operasyonda 8 polis gözaltına alındı.
Yalova Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından Kütahya, Amasya ve Yalova’da yapılan eş zamanlı FETÖ/PYD operasyonlarıyla 8 polis gözaltına alındı. Gözaltına alınan polislyerin sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Yolova’ya götürüldüğü ve ilk edinilen bilgilere göre gözaltına alınan polislerin Balyok kullandığı tesbit edildiği öğrenildi. Gözaltına alınan polislerin gözaltı sürelerinin sürdüğü öğrenildi.

13 İLDE 31 ASKERİ PERSONEL GÖZALTINDA
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılığı koordinesinde İzmir Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülmekte olan kamuoyunda “İzmir Askeri Casusluk Davası” olarak bilinen kumpas soruşturmasının devamı niteliğinde olan ve FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Türk Silahlı Kuvvetleri içerisindeki yapılanmaya yönelik operasyon yapıldı.
İzmir merkezli Amasya ile birlikte İstanbul, Bursa, Ankara, Balıkesir, Samsun, Kayseri, Uşak, Kocaeli, Mardin, Malatya ve Antalya olmak üzere 13 ilde eş zamanlı operasyon yapıldı. Yapılan operasyon neticesinde şu ana kadar aralarında emekli generallerin de olduğu 31 muvazzaf/emekli askeri şahıs ile 6 sivil şahıs yakalanırken firari olan 11 şahsın yakalama çalışmalarına devam edildiği bildirildi.

Share
2019 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle