logo

reklam

Fetö’ye AĞIR DARBE

fetoasaAMASYA il genelinde 109 emniyet mensubu FETÖ/PDY soruşturması kapsamında görevden uzaklaştırıldı.
Fetullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle Amasya il genelinde 109 emniyet teşkilatı mensubu görevden uzaklaştırıldı.
Alınan bilgiye göre, Emniyet Genel Müdürlüğünce, 667 sayılı “Olağanüstü Hal Kapsamında Alınan Tedbirlere ilişkin Kanun Hükmünde Kararname”nin 2’nci maddesinde zikredilen ve milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle Amasya’da 4. Sınıf Emniyet Müdürü B,K. ile 2 komiser ve 8’i yardımcı komiser, 98’i polis memuru olmak üzere 109 emniyet mensubu açığa alındı.
8 KİŞİ İHRAÇ EDİLDİ
OHAL kapsamında 689 ve 690 sayılı 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı.
Yayınlanan yeni KHK’larla televizyonlardaki evlilik programları yasaklandı. Aralarında asker, akademik personelin de bulunduğu toplam 3 bin 974 kişi kamu görevinden çıkarılırken, 731 kişi görevine iade edildi.
47 kurum kapatılırken, 5 kurumun ise açılmasına izin verildi. 484 öğretim üyesi ihraç edilirken, yurt dışında burslu okuyan 59 öğrencinin de ilişiği kesildi.
Yeni KHK ile muhtar ve korucuların SGK primlerini devletin ödemesine karar verilirken 690 Sayılı KHK ile Emniyet Genel Müdürlüğü’nün taşra teşkilatına 7 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edildi.
689 Sayılı KHK ile Kamudan ihraç edilenler arasında Amasya’da Diyanet İşleri Başkanlığından Y.A. İmam Hatip ile birlikte Merzifon ilçesinden B.S. Müzzin Kayyım, E.Y. Kuran Kursu öğretmeni, Suluova ilçesinden E.D. Kuran Kursu öğretmeni, Gümüşhacıköy’den L.M. Kuran Kursu Öğretmeni ve Taşova’dan A.T. Müzzzin Kayyım toplamda 6 kişi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı AmASya İl Müdürlüğünden A.Ç. ihraç listesinde yer aldı.
690 Sayılı KHK ile göreve iade edilenler arasında Amasya Merzifon ilçesi Meydan Meteroloji müdürlüğünden Mühendis Ercan Oral göreve iade edilen kişi oldu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle