logo

reklam

Fidan Toprakla Buluştu

Ormancılık Haftası münasebetiyle Suluova Besi Organize Sanayi Bölgesinde fidan dikim töreni yapıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca gerçekleştirilen “Gönül Elçileri” projesi kapsamında yapılan fidan dikim törenine Vali İ. Halil Çomaktekin, Vali Yardımcıları İrfan Demiröz, Suat Seyitoğlu, Suluova Kaymakamı Hayati Taşdan, Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı, protokol üyeleri, Orman Bölge Müdürlüğü personeli, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Çomaktekin törende yaptığı konuşmada şunları kaydetti: “Orman Haftası dolayısıyla ve aynı zamanda “Gönül Elçileri” projesi kapsamında Türkiye genelinde ağaçlandırma çalışmaları başlatılmış durumda. Bu projenin amacı orman alanlarının genişletilmesi, gelecek nesillere daha yeşil, güzel bir ülke armağan etmek, sevgili insanlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza ağaç sevgisini aşılamaktır. Bizlerde bugün Amasya’da her kesimden insanla, genciyle, yaşlısıyla, şehit ve gazi ailelerimizle, sevgi evlerinde, çocuk yuvalarında, huzur evlerindeki yaşlılarımızla beraber bu projeye katkı sunmak için buradayız.

Orman Bölge Müdürü Yaşar Sarı ise, Ormancılık Haftası kapsamında yapılan etkinlikler hakkında ve ilimizde gerçekleşen ağaçlandırma faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Sadi Ergin ise “Gönül Elçileri” projesi kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler aktardı.

Program kapsamında daha sonra Amasya Orman İşletme Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Mehmet Sandalcı tarafından bir müzik dinletisi sunuldu. Ormancılık Haftası münasebetiyle öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllerinin verilmesinin ardından ise fidan dikimi gerçekleştirildi. Yüzlerce fidanın toprakla buluştuğu tören katılımcılara yapılan ikramın ardından sona erdi.

Etiketler: » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle