logo

reklam

Geçmişimizi Yaşatacağız

a.suad akcan

Amasya Turizm Derneği Selfi Yapan Şahzade Heykeli Önünde Selfi Yaptı
Geçmişimizi Yaşatacağız
Akcan; Şehzade Heykeli, Zaman Mekan ve İnsan Kavramıyla şehrimizin kültürel kimliği ile bugünümüz arasında bir buluşma noktası oluşturmuştur.
Amasya Turizm Derneği Başkanı A. Suad Akcan, “Amasya’mız Tarihi ve Kültürel değerleriyle kıtalar arası rekabetin, ülkemizde önemli bir turizm merkezidir. Kültürler arası bu buluşmalar, çağın her türlü değerlerini ve donanımlarını da beraberinde taşımaktadır.” dedi.
Amasya Belediye Başkanlığınca Kent Kimliğini yaşatmak ve sürdürebilirliğini korumak amacıyla şehir merkezinde yapılan bir elinde cep telefonu ile öz çekim, diğer elinde de kılıç bulunan şehzade heykeline yapılan saldırıya Amasya Turizm Derneği büyük tepki gösterdi ve kamu malına zarar veren kişi veya kişilerin bulunması için suç duyurusunda bulundu.
Anadolu’nun Oxford’u olarak anılan bilim ve sanatın geliştiği Şehzadeler Şehri Amasya’da, yerli ve yabancı birçok turist tarihi ve kültürel mekanlarda yıllardır fotoğraf çekerek, çektirerek zamanın getirdiği değişim ve yaşatma değerlerine önemli belgeler kazandırdığını belirten Amasya Turizm Derneği Başkanı A. Suad Akcan, Bu belgeleri oluşturan kişilerin yeni nesil fotoğraf makinaları ve özellikleri nedeniyle oluşturdukları kabul gören alışkanlıkları “Selfie” özçekim olarak bir tarz oluşturmuştur. dedi.
Akcan, “Günümüzde yapılan öz çekimler, kimi zaman siyasilerle kimi zaman da sanatçılarla halkı bir araya getiren yaşamın anı değeri taşıyan özel zamanlarında bir buluşma noktası, bir tebessüm kaynağı olmaktadır. Amasya’mız Tarihi ve Kültürel değerleriyle kıtalar arası rekabetin, ülkemizde önemli bir turizm merkezidir. Kültürler arası bu buluşmalar, çağın her türlü değerlerini ve donanımlarını da beraberinde taşımaktadır. Bu alanlarda tarihi süreçler anlatım ve tanıtımda yeni senaryolar da oluşturmaktadır. Bir lokantada size servis yapan tarihi kıyafetli garsonlar, diğer tarafta tarihi ve kültürel şahsiyetler üzerinden yiyecek ve içecek markaları; Şehzade lokumu, kebabı, şerbeti gibi… Bu tarihi değerlerimizin şehrimizin adıyla anılması, Amasya lokumu, kebabı, şerbeti gibi, daha özel ve önemli olacaktır. Böylece Amasya markası altında tüm değerler bir bütün olarak algılanacaktır. Amasyalı hemşerilerimiz ve Amasya’yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin öz çekim yaptığı bir alanda konumlandırılan ve medya organlarında, paylaşım sitelerinde önemli sayılacak oranda ilgi gören bu heykelin tematik içeriği; Zaman Mekan ve İnsan kavramlarıyla ilişkili şehrimizin kültürel kimliği ile bugünümüz arasında bir buluşma noktası oluşturmuştur.”
Akcan, şehzade heykeli aslında kent kimliğini ve değerlerini koruma adına yapılmıştır. Ayrıca bu heykele sahip çıkmamız gerekir. Kırılan telefon ve kılıç Amasya’nın kimliğine zarar verir. Bu heykeli herkes hak ve hukuk çerçevesi içerisinde koruması gerekir. Bizler bu heykele sahip çıkıyoruz ve bu heykeli kıranları şiddetle kınıyoruz. dedi.
Amasya Turizm derneği başkan yardımcısı İsmet Abay, “Şehzadeler kentine, Şehzade heykeli yakışır. Biz bu çalışmayı gayet olumlu buluyoruz. Bu tarz çalışmaları yapan insanların demoralize edilmemesi anlamında, bunların devamlılığı anlamında biz Amasya Turizm Derneği olarak, turizmciler olarak destek veriyoruz” dedi.
Amasya Turizm Derneği Başkanı A. Suad Akcan ve yönetim kurulu üyeleri Erdinç Özderin, İsmet Abay, Ahmet Kavaklıoğlu ve Emre Mısırlı öz çekim yapan Şehzade Heykeli önünde birlikte öz çekim yaparak şehzade heykeli ve bu tür heykellerin yapılışına destek oldular.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle