logo

reklam

Geleceğe İmza Attılar

Amasya Üniversitesi ile Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Bilsem işbirliği protokolu imzalandı. “Uygulamalı Bilim Eğitimi” adlı proje ile BİLSEM öğrencilerinin üniversite laboratuvarında bilimsel süreç becerilerini kazanmaları ve laboratuvar ortamı ile araç gereçlerini tanımaları amaçlanıyor.
Protokol, Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile Amasya Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu tarafından imzalandı.
Amasya Üniversitesi Rektörü Süleyman Elmacı, “Özel Yetenekli Öğrencilerin bilimsel düşünce ve davranışlarla estetik değerleri birleştiren, üreten, problem çözen ve değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamak, araştırmaya ilişkin işbirliğini geliştirmek ve yerleştirmek üzere gerekli koşulları düzenlemek, ilgi esas ve kuralları belirlemek amacıyla imzalanan bu protokol; eğitim, öğretim ve araştırmaya ilişkin işbirliği koşullarını düzenlemek, Amasya Üniversitesinin alt yapısını kullanarak AR-GE faaliyetlerinde bulunmak, öğrencilerin kurumun laboratuvar ve teçhizat alt yapısı ile tesislerini kullanarak Üniversite – BİLSEM işbirliği çerçevesinde çalışmalar yapabilmelerine yönelik esasları kapsamaktadır. Ayrıca Üniversite ve BİLSEM’in ortaklaşa panel, seminer, bilim şenliği, Çalıştay, sergi, konser vb. organizasyonlar yapması için gerekli düzenlemeleri de kapsamaktadır.” dedi.
Üniversite Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ile İl Milli Eğitim Müdürü Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu; Özel yetenekli öğrencilerin eğitimine katkı sağlayacak olan bu iş birliği protokolünün Amasya’ya hayırlı olması temennisinde bulundular.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.