logo

reklam

“Gelecek Hedeflerine Emin Adımlarla Yürüyeceğiz”

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerel seçimlerde Amasya için tekrar aday gösterdiği Amsaya Belediyesi Başkanı Cafer Özdemir, İstanbul dönüşü Amasya’da binlerce vatandaş tarafından coşkuyla karşılandı.
Amasya’da AK Parti Binası önünde mitingi andıran görüntülerde sahneye çıkan Özdemir, “Bütün kalbimle söylüyorum heyecanım 2004’te ilk yola çıktığımız günden çok daha fazladır. Derdimiz hep Amasya olmuş, hep Amasyalı hemşerilerimizin dertleriyle dertlenmişizdir. O yüzden ilk günkü heyecanla Amasya ve Amasyalılar için yeniden “Bismillah” diyoruz” dedi.

Temel felsefemiz kentin birlikte yönetilmesi; bu kentte söyleyecek sözü, fikri, eleştirisi, önerisi olan herkesin, bunları özgür bir ortamda söylemesini diliyoruz. Tüm bu önerileri ve eleştirileri kent için harmanlamak; kentin yarınları için daha temiz, daha engelsiz, daha doğal yaşamı ve özgürlükleri benimsemiş bir Amasya’yı geleceğe daha sağlam bir şekilde taşımak istiyoruz. Çünkü hepimiz emanetçiyiz. Aldığımız bu emanetleri geleceğe güvenli bir şekilde taşımak ana hedefimiz. İnanıyorum ki; geçmişin temelleri üzerine geleceğe hep beraber yürüyeceğiz” dedi.

‘Hep Birlikte Yeni Hedeflere’

*Hep birlikte yeni hedeflere” sloganını ve Amasya’da yaşamanın bir ayrıcalık olacağını bu şehre hizmet etmenin onur ve gururunu yaşadığını, bu yolda kazandığı tüm tecrübelerini büyük bir hizmet aşkı ile Amasya ile paylaşmak adına devam etmek istediğini anlatan Cafer Özdemir, “Amasya’ya daha fazla hizmet ve güzellikler getirmek için bu yola çıktım. Bu yolda beni yalnız bırakmayan tüm dava arkadaşlarıma ve hemşehrilerime teşekkür ediyorum. İnşallah yeni hedeflere hep birlikte koşacağız. Amasya’da yaşamak bir ayrıcalık olacak.”
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir “Hep birlikte şehrimizi yeni yatırımlarla buluşturduk. Amasya 9,5 yılda yaptığımız devasa projeler ile Türkiye’ye örnek bir şehir oldu. İnşallah milletimiz için, şehrimiz için çok daha önemli ve güzel projeleri hep birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

9,5 yılda Çok ciddi projelere imza attık…
Amasya Belediyesi olarak yaklaşık 9,5 yıldır bu şehre birlikte hizmet sunuyoruz. Amasyalı vatandaşlarımızla çok ciddi işlere imza attık. Şehrimiz bugün Türkiye’de adından sıkça söz ettiren bir konuma geldi. Gerek altyapı hizmetleri gerek üst yapı hizmetleri ile Türkiye’de fark edilebilir bir şehir olduk. İnşallah milletimiz ve şehrimiz için çok daha önemli ve güzel projeleri hep birlikte hayata geçirmeye devam edeceğiz. Allah hayırlı işlerimizde bizleri muvaffak etsin.

Şehrimizle Bir bütün olduk…
Ülke olarak önemli bir sürecin içerisine giriyoruz. Belki geçmişte yaşananları çoğumuz unuttuk. Aylarca çalıştırdığı işçisine maaşını ödeyemeyen belediyelerden, bugün çalışanları ile bir bütün olmuş, beraberce hizmet eden belediyeler haline geldik. Bütün bunlar Ankara’da Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kurulan istikrarlı hükümetimiz sayesinde oldu. Ankara’da güçlü ve istikrarlı bir hükümet olmadığında yerel yönetimlerin çok fazla yapacağı bir şey olmayacağını geçmişten çıkardığımız tecrübelerle biliyoruz. Bu sebeple 2019 yılı 31 Mart seçimleri hepimiz için önemli bir süreç. İnşallah ülkemiz ve şehrimiz 31 Mart sonrasında da istikrarlı yürüyüşüne devam edecek” ifadelerini kullandı.

Amasya’ya hizmet gönül işidir
Başkan Özdemir, “İnsanın doğduğu, büyüdüğü, nefes aldığı, ürettiği, yaşadığı şehre, toprağa karşı sorumluluğu vardır. İnsan bu sorumluluk duygusu çerçevesinde şehri için, ülkesi ve vatanı için üretir. Her zaman söylüyoruz; insanın yaşadığı şehre, Amsaya’ya hizmet etmesi bir gönül işidir. Bu sizin kalbinizle, gönlünüzle alakalı bir iştir. Biz belediyeciliği de böyle görüyoruz. Amasya’nın tarihi kültürel mirası başta olmak üzere suyunu, toprağını, havasını, yaylalarını korumayı önceliyoruz. Amasya’nın tüm doğal güzelliklerini gelecek nesillere bırakmak istiyoruz. Çocuklarımız yarın yeşiliyle, doğasıyla ve alt yapı sorunu olmayan çok farklı bir şehirde yaşasınlar diye çalışıyoruz. Amasya’yı seven herkesin bu anlayışla hareket etmesini bekliyoruz. Amasya’ya hizmet etmek bir gönül işidir” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.