logo

reklam

“GELENEKLERE DEĞİL TAŞKINLIKLARA KARŞIYIZ”

AMASYA İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, trafik güvenliğinin sağlanması, vatandaşların bilinçlendirilmesi için çalışmalar yapıldığı ve bu çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğini, Trafik sorununun en önemli çözümünün eğitimden geçtiği de belirterek, bu noktada trafik güvenliği ile ilgili yapılan kamu spotlarının eğitimdeki önemine dikkat çekti.
Fahri Bulut, araç sürerken cep telefonu ile konuşmamanın önemine dikkat çekerek “Sen konuşurken hayat susabilir”, korna seslerinin insanları ne kadar rahatsız ettiğini ve “Korna çalma, huzurumu çalma” sloganı doğrultusunda çalıştıklarını bildirdi.
İl Emniyet Müdürü Fahri Bulut, asker uğurlama ve düğün konvoylarıyla ilgili olarak taşkınlık çıkaranları uyardı. Trafikte gereksiz korna çalarak insanları rahatsız eden ve egzoz patlatan araçlara müsaade edilmeyeceğini ifade eden Bulut, trafiği tehlikeye sokan araçlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.
Bazı şoförlerin askeri konvoylarda taşkınlık çıkardığını bunu da gelenek görenek adı altında yaptığını ifade eden Emniyet müdürü Fahri Bulut, “Biz gelenek, görenek ve adetlere saygılıyız ancak bölge sakinleri ve hastaları da düşünmek zorundayız. Biz geleneklere değil, taşkınlık çıkaranlara karşıyız. Unutulmamalıdır ki evlerimizde çocuklarımız, öğrencilerimiz, yaşlılarımız, hastalarımız bizden huzur ve sükunu temin etmemesi istemektedir. Bizim çabamız budur yoksa ceza yazmayla bizim elimize bir şey geçmeyecektir” dedi.
“TAŞKINLIĞA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ”
Başta konvoylarda olmak üzere görülen gereksiz korna çalma, egzoz patlatma, araçlardan sarkma ve araçlardan ateş etme gibi eylemlerin yasaklandığını belirten Bulut yaptığı açıklamada; “16 Kasım tarihinde valilik emriyle ilimizde asker uğurlama, düğün törenlerinde ve sportif müsabakalarda sevinç gösterileri gibi hallerde ilimiz caddelerinde meydana getirilen konvoylarda gereksiz korna çalma, egzoz patlatma araçlardan sarkma, araçlardan ateş etmek gibi eylemler yasaklanmıştır ve bu filleri işleyenlerin hakkında yasal işlemin yapılacağı duyurulmuştur. Ancak yapılan uyarılara rağmen bizzat konvoylarda olmak üzere aynı şekilde korna çalmak suretiyle gürültü yapıldığı, gençlerin araçtan sarkarak, trafik güvenliğini tehlikeye düşürdüğü görülmektedir. Bundan sonra bu tür eylemlerde bulunanlara kesinlikle göz yumulmayacak ve ilgililer hakkında cezai işlem uygulanarak bu tür eylemlerden men edilecektir” şeklinde konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle