logo

reklam
14 Ağustos 2019

Geleneksel Yassıçal Ergonaş Festivali Yapıldı

Amasya’ya bağlı Yassıçal köyünde bu yıl Yassıçal Köyü Derneği, Yassıçal Köyü Muhtarlığı, Ergonaş Baba Derneği ve Yassıçal Sulama Kooperatifinin ortaklaşa düzenledikleri 13’üncüsü gerçekleştirilen Ergonaş Baba festivaline katılım fazla oldu.
Yassıçal 13. Geleneksel Ergonaş Baba Festivalinde Sebahat Akkiraz, Kaptan Yılmaz, Nahide Saygün ve yerel sanatçılar tarafından birbirinden güzel şarkıların seslendirilmesi festivaüle ayrı bir güzellik kattı.
Yassıçal Derneği Başkanı Özkan Güner, Yassıçal’ın inanç, yayla ve kültür turizmi açısından önemini vurguladı ve barış içinde birlik, beraberlik çağrısı yaptı.
“Bu toprakların Türkleşmesinde Hacı Bektaşların, Geyikli Babaların, Gül Babaların, Erkonaş babaların çok emeği vardır” diyen Özkan Güner, “Ülkemizin her şeyi var. İhtiyacımız olan her zamankinden daha fazla birlik ve beraberlik. Hacıbektaş Veliler, Gül Babalar, Yunus Emreler, 72 milleti bir tut. İncinsen de incitme. Birlik, dirlik, irilir içinde olunuz diyorlar. İşte bizim sosyal yaşantımıza, düşünce dünyamıza ışık tutacak bu felsefeye lütfen sahip çıkalım” dedi.
Belediye Başkanı Mehmet Sarı, burada yaptığı konuşmasında şunları kaydetti; “Bizim görevimiz onlara muhabbettir, bizim görevimiz onlara sadakattir, bizim görevimiz en azından ismi şerifine saygı duymaktır. İşte bizde Ergonaş Baba Hazretlerinin ismi şerifine ve hatırasına saygı olarak bugün burada bulunuyoruz ve onları anmakla onların gönlünde yer bulduğumuzu, muhabbetimizin onlara gittiğini, onlarında bunu kabul ettiğini inşallah ahirette göreceğimize ben inanıyorum” dedi.
Festival kapsamında uçak gösterileri, semah, Konserler piknik ve çeşitli aktiviteleri gerçekleştirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle