logo

reklam

“Gelin Engelleri Birlikte Aşalım”

yedikır Mahmut Demir
Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir himayesinde organize edilen 2. Engelliler Şenliği Suluova Yedikır Barajı Sosyal Tesisleri’nde düzenlendi
Engelliler haftası etkinlikleri çerçevesinde “Gelin Engelleri Birlikte Aşalım” sloganı ile her yıl düzenlenen  ve geleneksel hale gelen Amasya bölgesi engellilerinin bir araya geldiği şenliğe Amasya ve İlçelerinde faaliyet gösteren Engelli Dernekleri yöneticileri ve üyeleri katıldılar.
Yaklaşık 800’e yakın engelli ve yakınlarının katıldığı organizasyonda yemek ikramlarının ardından yarışmalar, gösteriler yapıldı. Şenliğe katılan misafirleri ile teki tek ilgilenerek masalarında ziyaret eden Şampiyon Mahmut Demir ayrıca Anneler Günü’nü kutlayarak onlara kırmızı karanfil sundu.
Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Mahmut Demir “Bu gün burada Engeller içindeki dünyalarında, gülümsemelerindeki engelin kaldırıldığını gördüm,”  diye duygularını ifade etti
Şampiyon Demir “Hep söylerim; engelli kardeşlerimizden daha çok beyni Engelliler var ve bunlar engelleri çoğaltıyorlar diye; Aslında engelli kardeşlerimiz fazla bir şey istemiyorlar, Onlarla ilgilenmek, Gönüllerine dokunmak, Ellerine uzanmak, Gözlerine bakmak gülümsemeleri için yetiyor,”
“Elinizi uzattığınız anda karamsar yüzlerinde bir “Gülümseme” meydana çıkıyor, onlardaki bütün engeli kaldırıyor. Aslında onlar kaderlerinin sayfalarında yazılan satırlara isyankar değiller, hayatı bütün insanlardan daha fazla özümsemiş ve anlamışlar, onların istediği kendini sağlam sanan insanlarında kader sayfalarında benzer şeylerin yazabileceğinin farkında varmaları.”
“Ortak yaşam alanlarında hep birlikte yaşadığımızın bilinmesi, onlarında hayatta olduklarının fark edilmesi için önemli olan bu konuyu vurgulamak istiyoruz. Ömrümüz vefa ettiği sürece bu organizasyonu yaparak onlarla birlikte olmaya devam edeceğiz. Onların yüzlerindeki gülümsemenin yansıması olmak istiyoruz.” dedi
Programın organizasyonuna katılan Sevgican Anadolu Özürlüler Derneği Başkanı İsmail ilmaz yaptığı açıklamada “engelli kardeşlerimizin bir günde olsa yaşadıkları ortamlardan uzaklaşarak Yedikır gibi doğal güzelliği olan bir yerde ağırlanmaları, eğlenmeleri, yarışmaları ve kaynaşmalarının yanında Sivil toplum kuruluşlarının da istişareler yapmasına vesile olmaktadır. Her zaman engellilerin yanında olan ağabeyimiz Mahmut Demir’e gönülden teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.
Katılımcıların gönüllerince eğlendiği Şenlik programı bir sonraki yıl buluşmak üzere vedalaşmalarla son buldu.

Etiketler: » » » » »
Share

Yeni Yorumlar Kapalı.