logo

reklam

Genç çiftçiler hayallerine devlet desteğiyle kavuşuyor

AMASYA Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce genç çiftçilere verilecek hibe desteğiyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
Amasya’da 2018 yılı itibariyle Genç Çiftçi Hibe projesinden 167 proje 5 milyon 10 bin lira hibe desteği sağlanacak.
Tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlamak amacıyla oluşturulan genç çiftçilere hibe desteği çiftçilerden yoğun ilgi gördü.
Amasya Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada, 71 adet büyükbaş sığır, 20 adet büyükbaş manda, 36 adet küçükbaş koyun, 14 adet arı yetiştiriciliği ve bal üretimi, 1 adet arı sütü, ana arı, polen vb. arı ürünleri üretimi, 1 adet ipekböceği yetiştiriciliği ve tesis yapımı, 1 adet kapama meyve bahçesi, 18 adet kontrollü örtü altı tesisinde sebze veya muz yetiştiriciliği, 4 adet beyaz şapkalı kültür mantarı yetiştiriciliği ve 1 adet istiridye mantarı, kayın mantarı yetiştiriciliği olmak üzere toplam 167 proje sahibi hibe almaya hak kazandığı açıklandı.
Tebliğ kapsamında kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesi kısımları yer alıyor. Bu kapsamda projelere yönelik hibe ödemesi gerçekleştirileceği öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle