logo

reklam

Genç, herkesin Çanakkale ruhunu iyi anlaması gerekir

 

Çanakkale Zaferinin 100. yıldönümü münasebetiyle Gençlik ve Spor Bakanlığınca düzenlenen “Gençlerden Ecdada Mektup” projesi kapsamında 522 bin mektup arasında ikincilik Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Ümit Serhat Genç aldı.
Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Ümit Serhat Genç beraberinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Erdin Acar ile Gençlik Merkezi Müdürü Şahin Gümüş ile birlikte Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin’i makamında ziyaret etti.
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak için düzenlenen yarışmada dereceye giren Ümit gibi gençlerimiz sayesinde geleceğimizin aydınlık olacağından eminim. dedi.
“Ülkemizde yaşayan herkesin bu toprakların nasıl vatan yapıldığını bilmesi ve bu şuurla hareket etmesi gerekir.” diyen Vali Çomaktekin, Gençlerimizin ecdadımıza sahip çıkması ve milli bir tarih bilinciyle yetişmesi içinde Amasya’da ki eğitim yuvalarımızda da gerekli çalışmalar yaptıklarını sözlerine ekledi.
Amasya Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi Ümit Serhat Genç, Geçmişini bilmeyen geleceğine yön veremez dedim ve 2 gün içerisinde bu mektubu yazdım. Geçmişi düşündüm, bu vatanın ne tür fedakarlıklar yapılarak kurtarıldığını, yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle, çocuklusuyla, bekarıyla herkesin Çanakkale’de bulunduğunu ve oradaki atmosferi anlatmak istedim.” dedi.
Mektubu yazarken kelimeleri titizlikle seçmediğini ve içinden geldiği gibi yazdığını ifade eden Genç, herkesin Çanakkale ruhunu iyi anlaması gerektiğini belirtti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle