logo

reklam

GENÇLER TÜGVA İLE SAYFALARDA BULUŞTU

Amasya’da, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Kütüphaneler Haftası dolayısıyla kitap okuma etkinliği düzenlendi.
TÜGVA Amasya Temsilciliği tarafından, Şehzadeler Gezi Yolu’nda düzenlenen etkinlikte Belediye Başkanı Cafer Özdemir, TÜGVA İl Temsilcisi Bilal Eken öğrenciler ve vatandaşlar kitap okudu.
ÖZDEMİR; kitap okumak vazgeçilmez bir günlük faaliyetiniz olsun.
Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, “Kitap bazen bugüne, bazen geçmişe, bazen bir yabancıya bazen de kendimize ışık tutmaktır. Kitap bu bakımdan birçok âleme uzanan fiziki boyutuyla da küçük bir nesnedir. Merak ve ilgi duygusuyla sarıldığımız, bilgi edindiğimiz ve düşünce dünyamıza bir tuğla daha eklediğimiz kitap ve kitap okuma eylemi onun için ciddi bir iştir. Biz istiyoruz ki, kitap okumak vazgeçilmez bir günlük faaliyetiniz olsun. Okumaya gerektiği önemi verelim. Bugün burada toplanmamızın sebebi okuma konusunda farkındalık oluşturarak, kütüphaneleri hayatımızın içine almaktır.

EKEN; Kitaplar vazgeçilmez hazinelerdir
Etkinliği düzenlemelerinin sebebinin okuma konusunda farkındalık oluşturarak kütüphaneleri hayatlarının içine almak olduğunu dile getiren TÜGVA Amasya İl Temsilcisi Bilal Eken, kütüphaneleri hayatın içine almayı hedeflediklerini söyledi.
Her kütüphanenin insanoğlunun yüzyıllar süren macerasını anlattığının altını çizen Eken, “Unutmayalım ki teknolojinin geldiği seviyeye rağmen kitaplar kendini geliştirmek isteyenlerin vazgeçilmez hazineleridir. Bu eşsiz hazineye sınırsız erişim sunan kütüphaneleri uğrak mekanlarımızdan biri haline getirmek, araştırma ve inceleme ruhumuzun yaşaması için önem arz etmektedir.” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle