logo

reklam

Gençlerden Ecdada Mektup

“Gençlerden Ecdada Mektup” Yarışmasında İlk Üçe Girenler Belli Oldu
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından, milli mücadelenin 100. yılı nedeniyle, “Gençlerden Ecdada Mektup 1919” adlı yarışmanın Amasya İl derecelenmesi sonuçlandı.
Gençlerin, tarihini bilen, okuyan-yazan ve düşünene bireyler olarak yetişmesi amacıyla hayata geçirilen yarışma 13-17/18-21/22-29 olmak üzere 3 farklı yaş kategorisinde düzenlenen yarışma kapsamında gençler; Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün 1919 yılında Samsun’dan başlatmış olduğu milli mücadele dönemine, 1919 tarihinin önemine yönelik mektup yazdı.
Bu kapsamda Amasya Gençlik Merkezi üzerinden ilimiz adına yazılan 2 bin 363 mektup arasından kendi yaş kategorisinde dereceye giren gençler belirlendi.
Buna göre 13-17 Yaş Kategorisinde birinciliği Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesinden Enes Kalleci alırken ikinciliği Amasya Macit Zeren Fen Lisesinden Fatma Zeher Atasever, üçüncülüğü Amasya Abdurrahman Kamil Ortaokulundan İlayda Çamöz aldı.
18-21 Yaş Kategorisinde birinciliği Amasya Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden Zeynep Yağmur, ikinciliği Amasya Merzifon Şehit Ahmet Özsoy Kız İmam Hatip Lisesinden Yeşim Şahin ve üçüncülüğü Amasya Merzifon Anadolu Lisesinden Ramazan Er kazandı.
22-29 Yaş Kategorisinde birinciliği Amasya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden Sevgi Yiğit, ikinciliği Amasya Üniversitesi Halkla İlişkilerden Bekir Mert Kekin ve üçüncülüğü Sakine Köse kazandı.
Dereceye giren gençler il bazında ödüllendirilmekle beraber 30 Nisanda açıklanacak olan Türkiye derecesine de girmeye hak kazanırlarsa Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından düzenlenen ulusal ve uluslararası projelerden faydalanacak olup çeşitlik hediyeler kendilerine verilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.