logo

reklam

Gençlik Değişim Projesi “Sanatın Gizemi”

Gençlik Değişim Projesi “Sanatın Gizemi”
5 Ülke Gençliği Amasya’da Buluşuyor
Avrupa Birliği Dışişleri Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından finanse edilen “Sanatın Gizemi” adlı karma becerili Gençlik Değişim projesi Amasya’da 32 genç ve 8 lider ile gerçekleştirilecek.
Amasya İl Milli Eğitim Müdür V. Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu, öğrenme güçlüğü çeken gençleri diğer gençler ile bir araya getirerek bu gençlerin topluma entegrasyonlarını, dahil edilebilmelerini kolaylaştırmak, bu gençlerimizin kendilerine olan güvenlerini artırmak ve gençler hakkında farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir. Proje süresince gençler hep birlikte, origami, uçurtma yapma ve uçurma, kukla yapımı ve canlandırılması gibi el sanatları atölyelerini gerçekleştireceklerdir. dedi.
Amasya’da gençler adına faaliyet gösteren Grup Dinamik adlı gençlik grubunun ” Sanatın Gizemi” adlı karma becerili Gençlik Değişim projesi için İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna’dan gelen grup liderleri Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarıve Amasya İl Milli Eğitim Müdür V. Doç. Dr. İlker Kösterelioğlu’nu makamlarında ziyaret ettiler.
Grupdinamik adlı gençlik grubu koordinatörlüğünde yürütülen projede Avrupa ülkelerinde İtalya, Bulgaristan, Letonya, Ukrayna ve ülkemizden katılan gençler ile öğrenme güçlüğü çeken gençleri diğer gençler ile bir araya getirerek bu gençlerin topluma entegrasyonlarını, dahil edilebilmelerini kolaylaştırmak, bu gençlerimizin kendilerine olan güvenlerini artırmak ve gençler hakkında farkındalık oluşturmak hedeflenmiştir. Proje süresince gençler hep birlikte, origami, uçurtma yapma ve uçurma, kukla yapımı ve canlandırılması gibi el sanatları atölyelerini gerçekleştirmekte.
Farklı ülkelerden katılımcı olarak bir arada bulunan gençler yaptıkları kültür geceleri ile kendi kültürlerini tanıtma ve diğer farklı kültürler hakkında da bilgi sahibi olma fırsatını yakalamışlardır.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.