logo

reklam

Gençlik kapları kapsamında Amasya’ya 104 genç gelecek

gençilk

Gençlik Ve Spor Bakanlığının ülkemiz gençliğine yönelik her yıl yaz aylarında yaptığı tamamen ücretsiz olan “Doğa Ve Deniz Kampı” 14-Haziran- 2015 ile 11- Eylül- 2015 tarihleri arasında 11 dönemde gerçekleşecek. Doğa Ve Deniz kamplarına 2014 yılında Amasya’ya ayrılan 200 kontenjanın uygulanmasındaki başarıdan dolayı 2015 yılında Gençlik Ve Spor Bakanlığınca Amasya’ya kontenjan olarak verilen 360 gencin “Doğa Ve Deniz Kampları”ndan yararlandırılması sağlanıyor.
Amasya Gençlik merkezi Müdürü Şahin Gümüş, İnternet üzerinden alınan müracaatlar sonucunda Gençlik Ve Spor Bakanlığının belirlediği ekonomik durumu, okul başarısı, şehit ve gazi yakını, kırsalda yaşayan vb kriterlere uygun gençler aşağıdaki dönemler halinde belirlenen kamp yerlerine hiçbir ücret ödemeden götürülüp 7 günlük kamp bitiminde tekrar getirilerek ailelerine teslim edildiğini belirtti.
Gümüş, 2015 yılı yaz dönemin de 22- Temmuz -2015 ile 10-Eylül-2015 tarihleri arasında “Şehirler Ve Kültürler” projesi kapsamında bayan ve erkek grupları ayrı ayrı dönemler dahilinde Ağrı, Antalya, Edirne, Eskişehir, Hatay, İstanbul, Kars, Konya, Kütahya, Manisa, Muğla, Van dan toplam bin 40 gencin Amasya’ya gelerek Amasya Gençlik Merkezinin Hazırladığı 5 günlük proğram dahilinde Amasya’nın tarihi turistik yerlerini gezeceklerini söyledi.
Gençlere “Madde Bağımlılığı Ve Zararlı Alışkanlıklar, Çanakkale Zaferi Ve Amasya’da Yetişen Osmanlı Şehzadeleri” ile ilgili seminerler verilecekğini kaydeden Şahin Gümüş, Yine ilimizden Çanakkale, Isparta ve Adıyaman illerine de 240 gencin bu proje kapsamında gönderilecektir. 2015 yılı içerisinde Amasya’mıza ilk defa gelen 200 üniversite gencimize Amasya Belediyesi, Amasya Üniversitesi katkıları ile “Amasya Tarihine Yolculuk” projesi kapsamında Amasya’mız gezdirilmiştir. Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün “ Şehzadeler Sizi Çağırıyor” Projesi kapsamında ilçelerden gelen bin gencin Amasya’yı gezdirildiğini belirten Gümüş, Ayrıca Bakanlığımızın “Şehirler Ve Yörelerimiz” projesi kapsamında ilimizden 850 gencimiz çevre illere günü birlik gezilerle gönderilmiş ilimize de 1500-2000 civarında farklı illerden gençler bu proje kapsamında gelmişler. Yine 23 -26 Nisan tarihlerin de 120 üniversiteli gencimiz Çanakkale gezilerinden yararlandırılmıştır. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle