logo

reklam

Gençlik merkezi köy okullarında

AMASYA Gençlik Merkezi ‘Gönüllü Gençler Köy Okullarında’ sloganıyla gerçekleştirdiği ‘Orada Bir Köy Var Uzakta’ isimli projesi ile İlyas köyü İlkokulu öğrencileri ile bir araya geldi.
Amasya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Gençlik merkezi gerçekleştirdiği bu etkinlik ile gençlerin yerel ve evrensel sorunlara karşı duyarlılığının arttırılması ve bu sorunların çözümünde aktif olarak yer almalarının sağlanması, kendi akranları başta olmak üzere toplumun her kesiminden insanla iletişim kurarak topluma karşı sorumluluk duygularını geliştirerek iyilik yapmalarının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.
Projeye katılan ve üniversitede eğitimine devam eden gönüllü gençler gerçekleştirdikleri faaliyetten çok memnun olduklarını ve diğer köy okulları için de benzer bir çalışmada yer almak istediklerini belirttiler.
Gönüllü gençler Köy Okullarında proje kapsamında İlyas köyü okulunda unutulmuş Türk oyunlarını okul öğrencileri ile birlikte oynadılar. Öğrencilere palyoço gösterisi sundular. Buarada eğlenceli yönünün yanı sıra eğitici mesajlar içermesiyle onların bilinçlenmelerine katkı sağlıyor. Çocuklar ayrıca dans ve palyaço gösterileri ile doyasıya eğlendiler.
İlyas Köyü okulu Müdürü Mustafa Elmacı, Gençlik merkezi yetkililerini ve Üniversite öğrencilerine seslenerek, “bu vatana hayırlı işler yapacaksınız. Sizden sonra gelecek nesillere şimdiden örnek olmanız çok güzel” diyerek tebrik etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle