logo

reklam

Gençlik şühedanın izinden yürüdü

SARIKAMIŞ Harekatı’nın 103’üncü yıl dönümü nedeniyle Amasya Valiliği tarafından Erciyes’te anma etkinliği düzenlendi. Binlerce kişi Amasya’da ellerindeki ay- yıldızlı bayrakla yürüyerek 1915 yılında Sarıkamış’ta hayatını kaybeden 60 bin Mehmetçiği saygı ve minnetle andı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın, ‘Gençlik Şühedanın İzinde’ sloganıyla 81 ilde düzenlediği “Sarıkamış Şehitlerini Anma Programları”nda binlerce genç, Sarıkamış şehitleri için yürüdü.
“Gençlerimiz tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet bilinciyle şehitlerini andı”
“Tam 103 sene önce 78 bin askerimiz, Kars’ı yeniden vatan topraklarına katmak için yürüyüşe geçti. Fakat çetin kış şartları dayanılacak gibi değildi. Açlık ve susuzlukla savaşan, üzerinde incecik kıyafetlerle artık soğuğa dayanamayan 60 bin ‘kar kelebeği’ Sarıkamış’ta şehadet şerbetini içti.”
Genç- yaşlı her yaş gurubun bayrakları ile katıldığı yürüyüş sonunda konuşan Vali Dr. Osman Varol, Sarıkamış’ın tarihi açıdan önemine vurgu yaparak, ” Sarıkamış, ülkenin bölünmez bütünlüğü için canını hiçe sayan kahramanların yazdığı bir destanın adıdır” dedi.
Yürüyüşe katılanlara simit ve çay ikram edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle