logo

reklam

Genelkurmay: Vatandaşlar askere alınmak için başvuruyor

azkerTSK, çok sayıda vatandaşın başvuruda bulunarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı istediğini açıkladı.
Amasya’da sosyal medya üzerindeki paylaşımlar ile bir çok gönüllünün terör örgütü ile mücadelede Türk silahlı Kuvetlerini yalnız bırakmayacaklarını ve gönüllü olarak askerliğe başvuruda yapmanın hazırlığı içinde oldukları gözleniyor.
Genelkurmay Başkanlığı Türkiye’de son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda vatandaşın başvuruda bulunarak askere alınmayı ve terörle mücadelede görev yapmayı talep ettiğini bildirdi.
Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan Basın Açıklaması’nda “Asil Milletimizin kahraman ve duyarlı evlatlarının talepleri Türk Silahlı Kuvvetleri mensupları tarafından takdirle karşılanmış, duygulandırmış ve motivasyonlarını artırmıştır. Bu ulvi talepler nedeniyle vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” denildi.
TSK GÖREVLERİNİ KENDİNE YAKIŞIR ŞEKİLDE YERİNE GETİREBİLECEK GÜÇTEDİR
Genelkurmay Başkanlığı’nın açıklamasını “Türk Silahlı Kuvvetleri; bünyesinde bulundurduğu kahraman personeli ile milletimizin huzur ve güvenliğini temin etmek için terör örgütleri ile mücadele kapsamında kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarı ile yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir” diye bitirdi.

Share
643 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.