logo

reklam

GERÇEKLER GİZLENEMEDİ

AMASYA PANCARAMASYA Pancar Ekicileri Kooperatifinde Başkan Hüseyin Fakı ve beraberindeki 2 yönetim kurulu üyesinin görevden alınması gündemini koruyor.
Gazete olarak 2016 yılının 2 Mayıs tarihinde yayınlamış olduğumuz bir haberde; Amasya Pancar Ekicileri kooperatifinin 8 Mayıs tarihli Genel Kurulun, Denetçiler Raporunda belirtilen, “1163 sayılı Kooperatifler Kanununun 56. Maddesi ve Kooperatif Anasözleşmesi 40. Maddesine aykırı olduğu” nu bildirmiştik. Ayrıca, Denetçiler tarafından imza altına alınıp Kooperatif yönetimine bildirilen raporda; “Kooperatifin yönetim kurulu üç üyesi hakkında Kanun ve Anasözleşmede belirtilen suçlamalar sebebiyle kamu davası açılan, kamu davaları nedeniyle Yöneticilerin görevlerine devamı veya görevlerinden azledilmesine karar verilecek oylama yapılması gerekmesine rağmen, Yöneticiler Tarafından gündeme alınmadığı” nı belirtilen Denetçiler raporunda, “Yanlışlığın tespit edilerek tutanakla Kooperatif yönetimine bildirilmesine rağmen düzenleme yapılmadığını Pankobirlik Yönetim Kurulu Başkanlığına ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı İl müdürlüğüne bir yazı ile bildirmişti.
Azledilme kararı ile karşı, karşı kalan yöneticilerin kendilerini korumak ve göreve devam etmek için usulsüzlük yaptıklarının ortaya çıkdığını kamu oyuna duyurmuştuk.
İşte; o günkü haberimizin gerçek dışı olduğunu savunanlar, bugün Amasya’nın Sesi Yorum Gazetesinin haberinin gerçek olduğu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, Amasya Pancar Ekiciler Kooperatifi Başkanı Hüseyin Fakı ile birlikte 2 yöneticinin görevden uzaklaştırılması ile anlaşılmıştır.

Share
2269 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle