logo

reklam

Gıda Ödülleri Sahiplerini Buldu

valiAmasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Gıda insanların sağlıklı ve mutlu yaşaması için çok önemlidir. İyi beslenme gıda güvenliğinden geçer.” dedi.
Dünya Gıda Günü münasebetiyle Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler Vali İ. Halil Çomaktekin’i ziyaret etti.
Vali Çomaktekin, “Sağlıklı nesillerin yetişmesi; insanların sağlıklı ve aktif bir yaşam sürdürebilmeleri, beslenme ihtiyacını karşılayacak yeterli, güvenli ve besleyici gıdalara her zaman istenilen miktarda ulaşılabilmesine bağlıdır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de insanların yaşamak ve fiziksel gelişimlerini sağlamak için yeterli ve sağlıklı gıdaya ulaşmaları temel ve vazgeçilemez haklardandır. Yaşam ve sağlıklı beslenme, insanların vazgeçilemez haklarından olmasına karşın şu da bir gerçektir ki, dünyanın birçok yerinde insanlar yeterli miktar ve kalitede gıda bulamamaktadırlar. Bu nedenle ülkemizde sosyal koruma projeleri geliştirilmiş olup sosyal güvenlik, sosyal yardımlar ve iş programları düzenlenerek kentlerle kırsal alan arasındaki gelişmişlik farkının azaltılması, kırsal toplumun fakirlik tehdidi altında olanlarının bulundukları yörede iş ve yaşam koşullarının iyileştirilmesi çalışmaları sürdürülmektedir. dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünce düzenlenen resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerin yaptıkları resimleri inceleyen vali Çomaktekin, duyarlı davranarak, yaptığınız resimlerle duygularınızı ifade ettiniz. Oldukça başarılı çalışmalar ortaya çıkarmışsınız. dedi.

Share
1317 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle