logo

reklam

Gümrük Müdürlüğü Hayırlı Olsun

kırlangıçAmasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın Bir süredir titizlikle takip ettiği Amasya Gümrük Müdürlüğü’nün kuruluş süreci tamamlanmış ve kuruluş kararı resmi gazetede yayınlandı. Amasya Gümrük Müdürlüğünün kuruluşu Amasya’nın ticari ve ekonomik hayatına önemli hareketlilik getirecek. Amasya Gümrük Müdürlüğünün kurulması ile Amasya’da ithalat ve ihracat işlemleri, uluslararası ticari işlemlerin gümrükleme işlemleri Amasya’da yapılacaktır. Gümrük işlemlerinde Amasya daha önce Samsun’a bağlı olarak işlemleri sürdürüyordu. Gümrük Müdürlüğünün kurulması ile Amasya’da sanayi, ticaret ve turizm potansiyeli ve buna bağlı olarak kalkınma ve gelişme yolundaki potansiyel arttıracaktır.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kırlangıç; “Gümrük Müdürlüğü’nün Amasya’ya, Amasya ihracatına ve ihracatçısına, Amasya ekonomisine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belirlenen sorunların giderilmesi ve kamu faydasını arttırıcı taleplerin gerçekleştirilmesine yönelik ısrarlı takibimiz sürecektir.” dedi.
Amasya Ticaret ve Sanayi Odası’nın yenilenen hizmet anlayışı çerçevesinde üyeleriyle daha yakın irtibat haline geçmesi meyvelerini vermeye devam ettiğini belirten Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Kırlangıç, Amasyalı sanayicileri sektör toplantıları, istişareler, mülki ve idari amirlerle bir araya gelinen oturumlar ve vizyoner konuklarında katıldığı organizasyonlar vesilesiyle sık sık bir araya getiren Amasya TSO, bu toplantılarda ortaya çıkan sorunların çözümüne yönelik, ısrarlı takibini sürdürdü. Bunların en belirgin olanlarından bir tanesi, özellikle ihracatçı sanayicilerimizin “Amasya’ya Gümrük Müdürlüğü açılması” talebi olduğunu belirterek, u talep doğrudan Başbakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’na bizzat Amasya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu adına 8. Ticaret ve Sanayi Şurası’nda aktardığını bildirdi.
Gümrük Müdürlüğü’nün kurulmasıyla ilgili kararın onaylandığını dile getiren ATSO Başkanı Murat Kırlangıç, Amasya’nın ihracat ve ithalatın gelişimine, ekonomik verilerin ivme kazanacak. Amasya sanayici ve işadamlarının merakla beklediği bu kararın onaylanması işverenler kadar bizleri de çok sevindirdi. Bundan sonra ithalat ve ihracat yapacak işletmelerimizin işlemleri direk ve daha kısa sürecek. İşadamlarımız ile el ele verip Amasya’yı daha güzel yerlere getirebilmenin gayreti içerisindeyiz. Bundan sonra da kentimize, ülkemize daha iyi hizmet edebilmek için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi.
ATSO başkanı Kırlangıç açıklamasına şu şekilde devam etti.
“28 Ağustos 2015 Cuma gün yayınlanan 29459 sayılı Resmi Gazete’de Amasya’da Gümrük Müdürlüğü kurulmasına yönelik karar yayınlandı. 2015/8072 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na göre; “Gümrük ve Ticaret Bakanlığı taşra teşkilatı bünyesinde yer alan Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak Amasya Gümrük Müdürlüğü kurulması; adı geçen Bakanlığın 21/7/2015 tarihli ve 9242536 sayılı yazısı üzerine, 27/9/1984 tarihli ve 3046 sayılı Kanunun 17 nci maddesinin (d) bendine göre, Bakanlar Kurulu’nca 19/8/2015 tarihinde kararlaştırılmıştır.”

Share
1823 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle