logo

reklam

Gümüşhacıköy Acil Servisi Hizmette

acil servisGümüşhacıköy Devlet Hastanesine yeni yapılan acil servis muayene, müdahale ve gözlem alanları hizmete açıldı.
Gümüşhacıköy ilçesi Devlet Hastanesi acil servisi ihtiyaçlara daha iyi cevap verebilmek, hasta çalışan güvenliğini ve memnuniyetini yükseltmek, hizmet verilen fiziki alanlarda genişleme sağlamak amacıyla, Amasya İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından planlı olarak tadilata alınmıştı.
Hasta bekleme alanları da genişletilerek daha nezih ve ferah hale getirildi. Acil servisimizi aynı zamanda Sağlık Bakanlığımızın standartlarına uygun hale getirerek modern tıbbi cihaz ve malzemelerle donattıldığını belirten Amasya valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Halkımıza daha kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ilke edindiklerini belirterek, Amasya il genelindeki hastaneleri yenileme çalışmaları devam edecektir” dedi.
Vali Çomaktekin, “İlimizin her tarafında, en ücra köşelere kadar yapılan yatırımları hep birlikte müşahede ediyoruz. Bugün de vatandaşlarımızın sağlık sorunlarına anında, süratle müdahale etmemize olanak sağlayacak olan Gümüşhacıköy Devlat Hastanesi Acil Servis Bölümünü hizmete açıyoruz. Sağlık teşkilatımızın yöneticilerinin biraz önce aktardığı gibi, sağlık hizmetlerinin başında acil sağlık hizmetleri gelmektedir. Acil sağlık hizmetlerini zamanında ve süratli bir şekilde gerçekleştirdiğinizde, karşılaşılan sorunları da en aza indirgemiş olursunuz. Aksi durumda ise maalesef vatandaşlarımız ya hayatlarını kaybetmekte ya da kalıcı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu bakımdan büyük önem taşıyan acil sağlık servisimiz, modern binası ve iyi yetişmiş personeliyle halkımıza üst seviyede hizmet verecektir. dedi.
Amasya AK parti milletvekili Haluk İpek, Amasya’da yaşayanların sağlığının kendilerine emanet olduğunu belirterek, “Amasya’yı sağlık yatırımlarıyla güçlü bir şehir haline getirmeyi amaçlıyoruz. Her yeni günle yeni sağlık yatırımlarımızla Amasya sağlığın da merkezi oluyor” ifadesini kullandı.
İpek, “İlçemiz her geçen gün gelişiyor ve büyüyor. Bu büyüme ve gelişmelerin başında, eğitim, sağlık gibi sektörler geliyor. Bunlara bağlı olarak ilçemizin ekonomik ve sosyal seviyesi de yükseliyor. Bugün burada yenilenen Acil Servisini inceledik, yetkililerden bilgi aldık. İnşallah ilçemiz için, bu kurumdan faydalanacak vatandaşlarımız için hayırlı olur. Ben hastanemizin halkımıza şifalar getirmesini diler, hastanenin oluşuma katkı koyan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.
Amasya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Faruk Tonga ve İl Sağlık Müdürü M. Rüştü Ertosun hastanenin fiziki ve teknolojik altyapısı ve personel durumuna ilişkin bilgiler verdiler. Daha sonra bir konuşma gerçekleştiren Amasya Milletvekili Haluk İpek, Devletimizin Amasya’nın dört bir yanına çeşitli hizmet alanlarında yatırımlar gerçekleştirdiğini ifade ettiler.
Gümüşhacıköy Devlet Hastanesine yeni yapılan acil servis muayene, müdahale ve gözlem alanları hizmete açılışana vali Çomaktekin ile birlikte AK Parti Amasya milletvekili Haluk İpek, Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İlçe Kaymakamı Hüseyin Tekin ile birlikte davetliler ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.