logo

reklam

Günü Değil Geleceği Kurtaran Belediyeyiz

 

cafer özdemir

Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, İnsanımızın günlük hayatındaki mutluluğu kent hayatının “kalitesi” ile doğrudan ilişkilidir dedi.
Amasya Tarihi ve kadimden gelen eşi benzeri olmayan bir kent olduğunun altını çizen Başkan Cafer Özdemir, Konumu itibariyle Amasya özel bir yerdedir. 8 bin 500 yıllık tarihiyle dünyanın ilgisini çeken bir kent Amasya’nın kültürünü ayağa kaldırmaya çalışıyoruz. Bu kültür ve tarihinden gurur duyuyoruz. Doğa zenginlikleri, tabiatı ve kültürel miras bakımından da Dünya’da önde gelen kentlerden birisidir. dedi.
Amasya’nın yapısına uygun, uyumlu yapılanma uyguluyoruz diyen Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’nın gelişimi ve dönüşümü için mesai kavramı tanımadann heyecanla çalışıyoruz. Türkiye’de yeni kavram Kentsel Dönüşümde dikey yapılanma değil Amasya’nın yapısına uyumlu yatay yapılanmayı uyguluyoruz. Kendi mimarimize yönelik bir dönüşüm yapmaya başladık. Amasya’yı yeni bir kent, yeni bir şehir kimliği ve yeni mimariyle bütünleştiriyoruz. dedi.
Amasya’nın en büyük sorunu olan trafik sorununu kalıcı çözmek adına uzmanlarla çalışıyoruz. Amasya’nın geleceğini kurtarmaya çalışan bir belediye yönetimi var. Çocuklarımız bizden daha iyi bir Amasya’da yaşayacaklar. Gelecek günler bizim ve Amasya’nın olacak diyen Başkan Özdemir, Belediye olarak ilk dönem görev süremiz içerisinde yaptıklarımla birlikte ikinci dönem çalışmalarımazda yer alan Yeşilırmak’ın şişirilmesi ve Ferhat Tüneli gibi mega projelerimizi destekleyecek diğer büyük projelerle Amasya Türkiye’nin değil, dünya’nın önemli bir cazibe merkezi haline gelecek. dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.