logo

reklam

Haber turu

PKK Propagandacısı Tutuklandı
AMASYA Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında terör örgütü PKK propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan H.G. tutuklanarak cezaevinhe gönderildi.
Amasya’da hakkında terör örgütü PKK propagandası yaptığı iddiasıyla yakalama kararı çıkarılan ve yurt dışından İstanbul’a giriş yaparken havaalanında gözaltına alınan H.G., çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Amasya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında terör örgütü PKK propagandası yaptığı iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan H.G., yurt dışından İstanbul’a giriş yaparken Terörle Mücadele (TEM) ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından H.G., TEM şubesi ekiplerine teslim edilerek Amasya’ya getirildi. Amasya İl Emniyet Müdürlüğünde Terörle Mücadele Şube Müdürnlüğündeki ifadesinden sonra şüpheli adliyeye sevk edildi. H.G., çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kan donduran olay
Canlı yayın yapıp intihar etti!

AMASYA da bir kişi, sosyal medya üzerinden canlı yayın yaptığı sırada kendisini asmak suireti ile intihar etti.
Amasya İpek köyünde eşinin evi terk etmesi sonucu bunalıma girdiği iddia edilen Ferhat İ. (22) kendisine ait sosyal medya üzerinden yaptığı canlı yayın sonunda kendisini asmak sureti ile intihar etti.
İpek  köyünde Ferhat İ. nin evniden yaptığı sosyal medya üzerindeki canlı yayında eşienin eve dönmediğini ve bundan bazı çevrelerini sorumlu tuttuğu idda ediliyor.
Sosyal medya üzerdinden yaptığı canlı yayında evinin balkonuna hazırlamış olduğu intihar düzeneğinde kendini astığı belirtiliyor.
Canlı yayını izleyenlerin ihbarı üzerine olaüy mahalline gelen polis ve sağlık ekiplerinin tüm madahalelerine rağmen Fernat İ. kurtarılamadı.
Sosyal Medya üzerdinden yapılan intihar olayını polis geniş çaplı bir soruşturma başlattığı öğrenildi.

Süre Doluyor

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamelerinin verilme süresinin uzatılma tarihi yarın sona eriyor.
Bilindiği üzere 2018/Mayıs ayına ilişkin Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri ile Amasya ile birlikte Bartın, Çankırı ve Kırşehir illeri için 23 Haziran 2018 günü sonuna kadar verilmesi gereken Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannamesinin verilme son süresi 23 Haziran 2018 tarihi ve bu tarihin de hafta sonu tatiline denk gelmesi nedeniyle 25 Haziran 2018 tarihi olmakla birlikte; yaşanabilecek aksaklıklar öngörülerek, söz konusu belgelerin verilme süresi 26 Haziran 2018 Salı günü (yarın) sonuna kadar uzatıldı. SGK’dan yapılan açıklamada, “26 Haziran ‘yarın) tarihine kadar verilen 2018/Mayıs ayına ait Aylık Prim ve Hizmet Belgeleri ile Muhtasar ve Prim Hizmet Beyannameleri yasal süresi içinde verilmiş sayılacaktır” denildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle