logo

reklam

Haber Turu

‘lise tercih’ maratonu başlıyor.
LİSEYE Geçiş Sistemi (LGS) için tercih süreci bugün başlıyor. 13 Temmuz’a kadar tercih yapmak için süreniz var. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sınavla öğrenci alan okulların kontenjanlarını ve yüzdelik dilimlerini de bugün açıklayacak. Böylece veliler geçen yıl hangi okulun hangi yüzdelik dilimden öğrenci aldığını ve kontenjanları görebilecek.
Tercih için ilk gün acele etmeyin. Sınava giren 15, girmeyen 10 tercih yapabilecek. Tüm tercihler aynı anda olacak. Okul müdürlükleri onaylayacak.

1 Temmuz’da başladı
Türkiye genelinde 10 ile 50 kişi arasında çalışanı bulunan özel sektör, 1 Temmuz’dan itibaren otomatik Bireysel Emeklilik Sistemi’ne (BES) dahil olacak. Türkiye Sigorta Birliği (TSB), BES otomatik katılım takvimine göre, sisteme katılması gereken işyerlerinin yükümlülüklerini getirmediği takdirde cezalandırılacaklarını bildirdi.
Temmuz ayı itibarıyla çalışan sayısı 10 ile 49 arasında olan işyerleri Otomatik Katılım ile Bireysel Emeklilik Sistemi´ne katılacak.

Başvurular devam ediyor
Vergi borçlarının yapılandırılmasına ilişkin başvurular devam ederken, şimdiye kadar yaklaşık 2 milyon kişinin devletle barışmak için müracaatta bulunduğu belirtildi. Gelir İdaresi Başkanlığından edinilen bilgiye göre, vergi ve diğer bazı borçların yapılandırılmasına ilişkin başvurular devam ediyor.
Bugüne kadar 2 milyon civarında kişi borçlarını yapılandırmak için vergi dairelerine başvuruda bulundu.
Başvuruların 31 Temmuz’a kadar süreceği yapılandırma kapsamında vatandaşlar, borçlarını eylül ayında vergi dairelerine ödemeye başlayacak.
Yığılma yaşanmaması için vatandaşların son günü beklemeden başvuruda bulunması önem taşıyor.
Bu kapsamda vergi dairelerine gitmeden elektronik ortamda Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden de başvuru yapılabiliyor.
Yapılandırma kapsamında başvuran ve peşin ödemeyi seçen mükellefler neredeyse vergi borçlarının sadece anaparasını ödeyerek bu fırsattan yararlanabilecek.

KİT çalışanlarına kadro yolu açıldı
Bakanlar Kurulunun “Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2018 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kararı”, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Kamu iktisadi teşebbüsleri (KİT) ve bağlı ortaklarında hizmet alım sözleşmeleri kapsamında çalışan personel, uygulanacak sınavdaki başarılarına göre işçi statüsünde istihdam edilebilecek. Söz konusu atamalar, 4 Aralık 2017 itibarıyla en az iki yıl kesintisiz olarak ilgili teşebbüs ve ortaklıklarda çalışmış ve çalışmaya devam edenler için yapılabilecek. KİT çalışanların kadroya alınması için yapılacak sınava ilişkin usul ve esaslarla gerekli nitelikleri tespit etmeye yönetim kurulları yetkili olacak. Türkiye’de KİT kadrosu bekleyen 70 bini aşkın KİT çalışanı bulunuyor.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle