logo

reklam

Haber turu

Üniversiteler Arası İş Birliği
Orbay; tarihi yakınlaşmaları bir protokol çatısı altında topladık .Amasya Üniversitesi, Özbekistan Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili Edebiyatı Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı.Kardeş ülke Özbekistan ile özellikle son dönemlerde yapılan temaslar meyvelerini vermeye başladı. Bu yakınlaşma yükseköğretim alanına da yansıyarak iki ülke üniversiteleri arasında sosyo-kültürel ve akademik alanları kapsayan anlaşmalar yapılmaya başlandı. Bu kapsamda Ali Şir Nevai Taşkent Devlet Özbek Dili Edebiyatı Üniversitesi Rektörü Prof. Sh. Sirojiddinov ile Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay arasında bir iş birliği protokolü imzalandı.Amasya Üniversitesi rektörü prof. Dr. Metin Orbay, bilimsel, sosyal, kültürel, tarihi yakınlaşmaları bir protokol çatısı altında topladıklarını belirterek, Bu iş birliğinin ortak kongre, sempozyum, kültürel aktiviteler, kitap çevirileri, edebi anlaşmalar şeklinde meyvelerini vereceğini umut ediyorsun.’’ dedi.
Orbay, ‘’Medeniyetimizin ilk filizlerinin yeşermiş olduğu Semerkant, Buhara, Fergana Vadisi gibi yine bizler için önemli olan Maveraünnehir bölgesinden Ali Kuşçu, Ali Şir Nevai gibi edebiyatta, bilimde önemli şahsiyetlerin yetiştiği coğrafyalarla kurulan iş birliklerini önemsediklerini bildirdi.
KURALSIZLARA CEZA YAĞDI
Amasya Emlniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme ve Tescil Şube Müdürlüğü ekiplerince son bir haftada yapılan denetimlerde 7 bin 350 araç kontrol edildi. Kurallara uymayan bin 798 araç sürücüsüne 526 bin 634 lira ceza kesildi.
yapılan denitimlerde alkollü araç kullanan 7 araç sürücüsüne gerekli cezai işlem uygulanırken aynı zamanda adli işlemler başlatıldı. Denetimlerde trafiğe çıkmasında sakınca olduğu ve gerekli kontrolleri yapmadığı belirlenen 34 araç trafikten men edildi.
LGS sistemi Değişti 
Milli Eğitim Bakanı  Ziya Selçuk, liseye geçiş sisteminde yaşanan çözümsüzlüklere bir son vermek ve yerleştirmeler sonucu öğrencilerin açıkta kalmaması için yeni komisyon oluşturdu. Planlanan yeni  sistemde de köklü değişiklikler için daha sonra kapsamlı bir çalışma başlatılacak.
Eğitimde liyakat, kariyer ve adalet anlayışı içinde çalışacağının altını çizen Selçuk, liseye giriş sisteminde yaşanan sıkıntıların faturasının kendisine kesilmemesi gerektiğini belirtti. Selçuk, sorunların giderilmesi ve açıkta öğrenci bırakılmaması için çalışacağını kaydetti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle