logo

reklam

Haber turu

drift yapan yandı
Amasya’da otomobiliyle drift yaparken mobese kameralarına yansıyan sürücüye 5 bin 10 TL para cezası kesildi.
Amasya merkez Savadiye kavcşağında drift yapan otomobil, mobese kameralarına yansıdı. Emniyet Müdürlüğü ekipleri, plakasından belirledikleri aracın sürücünü Yeni hal sitesi kavşağında duirdu. H.A. adlı otomobil sürücüsüne, yeni trafik kanunu gereğince 5 bin 10 lira para cezası kesildi, ayrıca hakkında ‘trafik güvenliğini tehlikeye sokmak’ suçundan da yasal işlem başlatıldı.
H.A. hakkında muayenesiz ve sigortasız araç kullanmaktan da 343 lira para cezasına çaptırılırken 2 ay süreyle ehliyetine el konuldu.

Yaya Üstünlüğüne uymayana ceza
Amasya’da yaya üstünlüğünü ihlal eden bir sürüceye 488 lira para cezası uygulandı.
Amasya Karacaoğlan caddesi üzerinedeki yaya geçidinden geçmekte olan bebek arabası içerisinde bulunan bebeği ile geçmek isteyen annenin geçit üstünlüğünü ihlal ettiği trafik polis ekip aracındaki görüntü kemerasına yansıdı.
Trafik ekiplerinin araç üzerindeki denetimde araç sürücüsüne 488 lira ceza işlemi uygulandı.

Tarihi Eser Kaçakçılığı
AMASYA İl Jandarma Alay Komutanlığı Doğantepe’da izinsiz tarihi eser kaçıkçılığı için yapılan ev altında yapılan kazı alanı ve kazıdan çıkarılan tarihi eserler ele geçirdi.
Amasya İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü’nün bir istihbari bilgiyi değerlendirmesi sonucu Doğantepe’de A.Y. ve İ.K adlı kişilerin tarihi eser kaçaklığı için izinsiz kazı yaptıklarını tespit etti. Teknik takibe aldığı kişilerin Doğantepedeki evlerinde yaptığı aramada A.Y. evinde 10 metre derinliğinde kazı yapıldığı ve bui kazıda kullanılan malzemeler ile birlikte geniş çaplı yapılan aramada (1) adet pişmiş topraktan yapılmış testi ağzı ile parçası, (1) adet bronz kapak tutamağı ve (1) adet taş eser olduğu değerlendirilen tarihi eser niteliği taşıyan obje ile (1) adet av tüfeği ele geçirildi.
Olay ile ile ilgili olarak A.Y. ve İ.K. gözaltına alındı. Haklarında tarihi eser kaçakçılığı ile ilgili adli soruşturma başlatılırken, tarihi eserler Amasya Müze Müdürlüğüne teslim edildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle