logo

reklam

HABER TURU

6 KİŞİ GÖZALTINDA
Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yurt genelinde düzenlenen operasyonlar kapsamında Amasya merkezli 4 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda 6 kişi gözaltına alındı.
Amasya’nın Merzifon ilçesi Cumhuriyet Başsavcılığınca mahrem imamlarla ankesörlü telefonlar aracılığıyla irtibat kurdukları tespit edilen subay ve astsubaylardan oluşan 2’si meslekten ihraç edilmiş 6 asker hakkında gözaltı kararı verildi.
Kararlılıkla devam ettirilen operasyonlarda bu sabah FETÖ’nün TSK içindeki mahrem yapılanmasına yönelik Amasya merkezli Balıkesir, Konya ve Tokat illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Gözaltına alınan 6 kişi Amasya’ya getirilerek emniyetteki sorgulamalarının devam ettiği öğrenildi.

KERMES ÇADIRI UÇTU
Amasya’nın Taşova ilçesinde açılan kermes, rüzgarın etkisi sonucu yıkıldı. Kazada 4 kişi yaralandı.
Taşova ilçesinde bir dernek tarafından açılan kermes çadırı şiddetli rüzgar nedeniyle yıkıldı. Çevredekilerin yetişmesiyle Çadırın altından çıkartılan Zeynep Zeliha Soyal (6), Hanife Soyal (42), Selviye Köksal (29) ve Emral Yılmaz (19) yaralandı.
Olay ile ilgili olarak idari ve adli soruşturmanın başlatıldığı öğrenildi.

21 İLDEN 228 LİSENİN SAHNE ALDIĞI İZMİR ELEMELERİNDE
AMASYA’YI AÇI TEMEL LİSESİ TEMSİL ETTİ

Türkiye’nin en büyük gençlik organizasyonu “fizy 22. Liselerarası Müzik Yarışması”nın eleme etapları İzmir elemeleriyle sona erdi. İzmir Arena’da sahneye çıkan 21 ilden 228 lise muhteşem performansıyla göz kamaştırdı. 3 gün süren ve festival havasında geçen elemelerde Amasya’yı bir lise temsil etti. Amasyalı liseliler büyük finale kalmak için Türkiye’nin dört bir yanından gelen liseli müzisyenlerle kıyasıya rekabet etti.
Serhat Hacıpaşalıoğlu önderliğinde, END Productions tarafından 22 yıldır aralıksız düzenlenen “fizy Liselerarası Müzik Yarışması”nın, 3 gün süren ve festival havasında geçen İzmir elemeleri tamamlandı.
Amasya adına İzmir’de yarışan Amasya Açı Temel Lisesi öğrencileri, Vera’dan Mutluluk Reklamı şarkısıyla sahne aldı.
Geleceğin yıldız adaylarının muhteşem performansıyla göz kamaştırdığı ve kıyasıya geçen İzmir elemelerinde Amasya’nın yanı sıra 21 ilden 228 lise yarıştı.

ÇOCUKLARINIZI İYİ BİR EĞİTİMLE BAĞIMLILIKLARDAN KORUYABİLİRSİNİZ
Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğünden Uzman Jandarma Çavuş İsa Ceylan, Bağımlılığa karşı mücadelenin çocukluk döneminde kazandırılması gerektiğini belirterek, çocukların yasaların farkında olan, anlayan ve sorgulayan sağlıklı erişkinler olabilmeleri için, sözcük kullanmaya başlamalarıyla eş zamanlı olarak, özdenetim kazanacakları akılcı kurallar ve sınırlar oluşturulması gerektiğini söyledi.
Amasya Valiliği İl Jandarma Komutanlığı ve Amasya Üniversitesi iş birliğiyle ‘Bağımlılık Yapıcı Maddelerin Arzıyla Mücadele Eğitimi’ konulu bir konferans gerçekleştirildi. Konferansa konuşmacı olarak Uzman Jandarma Çavuş İsa Ceylan katıldı.
Bağımlılığın, davranışları değiştirerek yoksullaştırdığını söyleyen Uzman Jandarma Çavuş İsa Ceylan, bağımlılık gücü ne kadar farklı olursa olsun kullanımı emniyetli hiçbir maddenin olmadığını belirterek, “Ergenlik döneminin madde kullanımı ve bağımlılık için en riskli dönem olduğunu kaydeden Ceylan; sağlıklı cinsel eğitim almamış, dostluk, saygı ve başkalarının hakları ve sorumlulukları konusunda farkındalık ve duyarlılığı oluşmamış gençlerin bağımlılık alanında yıkıcı deneyimler yaşayabilir.” dedi.

Her çocuğa bir fidan
Her çocuğa bir fidan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının ‘Çocuk Bahçesi’ projesi kapsamında Amasya’da devlet koruması altındaki tüm çocukların ismine özel birer fidan dikidi. Fidan dikimi Bereket ormanında gerçekleştirildi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Koruma ve bakım altındaki her çocuğumuzun özel bir ağacı olacak. Çocuklarımız Türkiye’nin dört bir yanında, geleceğimizi güzelleştirmek için binlerce ağaç dikecek” dedi.
Amasya Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Yeşilırmak Çocuk Evleri Sitesinde kalan çocukların da katılımıyla “81 İlde Çocuk Bahçesi Her Çocuğa Bir Fidan” Projesi kapsamında Bereket Ormanına fidan dikimi yapıldı.
Korunma ve bakım altında olan çocuklara çevre bilincini kazandırmak, orman sevgisini aşılamak, ağaçların ve çevrenin korunması konusunda farkındalık oluşturmak için 81 il genelinde fidan dikimi yapılıyor.
Projenin çok önemli olduğunu vurgulayan Amasya Çocuk Evleri Sitesi Müdür vekili İsmail Çıttır, hedefin devlet koruması ve bakım altında bulunan tüm çocukların ismine özel birer ağaç fidanı dikilmesi olduğunu söyledi. Fidanların her ilin iklim ve toprak koşullarına uygun seçileceğini ifade eden Çıttır, fidan bakımlarının da çocuklar tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle