logo

reklam
14 Ağustos 2019

Haber Turu

Uyuşturucu Taciri Cezaevinde
Amasya polisinden uyuşturucu tacirleri kaçamadı. Polisin bir ihbarı değerlendirmesi ile birlikte, Satışa hazır vaziyette 1 kilo 321 gr. kubar esrar ele geçirdi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, almış olduğu bir istihbari bilgiyi değerlendirmesi sonucu satılmak üzere getirilen 1 kilo 321 gr. kubar esrarı aracın arka tampon iç kısmına zulanlanmış vaziyette buldu. Trabzon plakalı bir araç ile uyuşturucu ticareti yapılacağı bilgisine ulaştı. Narkotim tarafından araç ve M.A. teknik takibe alındı. Merzifon Meray kavşağında durdurulan araçta yapılan aramada aracın arka tampon bölümüne zulalanmış vaziyette 3 ayrı paket içinde toplamda 1 kilon 321 gr. kubar esrar ele geçirildi. araç sürücüsü M.A. gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinden sonra mahkemeye sevk edilen M.A. uyuşutrucu ticareti ve satışı yapmaktan tutuklanarak cezaevine görderildi.

Evlilik Dolandırıcılığında Tutuklama
Amasya’da, evlilik vaadiyle dolandırıcılık yaptıkları ileri sürülen 1’i kadın 2 zanlı tutuklandı. Dolandırıcı kadının 23 suçtan kaydının bulunduğu, evli ve 3 çocuk annesi olduğu ortaya çıktı.
Amasya’da yaşacmının ikinci bahar dönemini imam nikahı ile yaşamak isteyen F.G. (59) Gaziantep’li eş adayı F.E. (28) kendisine imam nikahlı eş olarak aldı. duş almak için için girdiği banyodan çıktığında imam nikahlı eşi F.E. bulamadı. Evde yaptığı aramada düğün için almış olduğu 13 bin liralık altın ile bin lira ve cep telefonunun da evde bulunmayınca, durumu polise haber verdi.
Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü olay ile ilgili olarak yapmış olduğu araştırmada, İmam Nikahlı olarak Amasya’ya Gaziantep’den gelen gelinin daha önce 7’si dolandırıcılık olmak üzere 23 suç kaydı bulunduğunu tespit etti. Evli ve 3 çocuk annesi olan F.E. yi bulmak için çalışma başlatan polis, imam nikahlı eş F.E. ile kendisine yardımcı olan M.K. ve A.P’nin Kahramanmaraş’ta olduğunu belirledi. Kahramanmaraş’da yapılan operasyonla gözaltına alınan 3 kişi Amasya’ya getirildi. Emniyetteki ifadelerinden sonra mahkemeye sevk edilen dolandırıcı imam nikahlı eş F.E. ve kendisine yardımcı olan M.K. çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. A.P. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Göynücek ve Hamamözü Mal Müdürlükleri Otomasyon Sistemine Geçti
Amasya Defterdarlığı Göynücek ve Hamamözü mal müdürlüklerinin Elektronik Vergi Dairesi Otomasyon Sistemine (E-VDB) geçtiğini bildirdi.
Elektronik Vergi Dairesi Otomasyon Sistemine geçen Amasya Defterdarlığında, vergi dairesi müdürlüklerinden sonra defterdarlık bünyesinde bulunan Göynücek ve Hamamözü mal müdürlükleri de E-VDB sistemine geçirildi.
Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Amasya Defterdarı Kaya Kurşun, “Yeni sisteme uyum sağlanması amacıyla Göynücek ve Hamamözü ilçeleri gelir birimlerimizde görevli bulunan gelir personeline bilişim eğitimi kapsamında ‘E-VDB Sistemi Uygulamasına Geçiş ve İnteraktif Vergi Dairesi İş Takibi Bağlantısı Kullanıcı Ortak Eğitimi’ verilmiştir” dedi.
Bu sistmle geçiş ile işlerin daha kolay gerçekleşeceğini savunan Kaya Kurşun, “Elektronik Vergi Dairesi Otomasyon Sistemine geçiş ile birlikte vergi dairelerindeki iş ve işlemlerin yürütülmesinde uyulacak ilke, kural ve yöntemler ile kullanılacak formları ve iş akışlarını belirleyen ve 2001 yılından itibaren uygulanmakta olan Vergi Daireleri İşlem Yönergesi teknolojik gelişmelere ve mevzuat değişikliklerine uygun olarak güncel hale getirilmiş ayrıca Gelir İdaresinin mükelleflerin takip edilmesi, taleplerinin yerine getirilmesi ve veri akışının hızlandırılmasında daha etkin, verimli ve mükellefe daha iyi hizmet veren bir yapıya kavuşturulması çalışmaları kapsamında önemli bir mesafe kat edilmiştir” ifadelerini kullandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle