logo

reklam

Haber Turu

Vali Varol çalıştaya katıldı
TÜRKİYE’nin 7 bölgesinde Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı ile Birleşmiş Milletler Yüksek Komiserliği (BMMYK) iş birliğinde düzenlenecek ‘Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayı’nın ilki, Trabzon’da yapıldı.
Amasya valisi Dr. Osman Varol’un da katıldığı ‘Göç, Güvenlik ve Sosyal Uyum Bölgesel Üst Düzey Çalıştayları Karadeniz Bölgesi Çalıştayı’na İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, bölge illerinin valileri, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz, Göç İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Dr. Gökçe Ok, Uyum ve iletişim Dairesi Başkanı Dr. Aydın Keskin Kadıoğlu, BMMYK Türkiye Temsilcisi Vekili Jean Marie Garelli ile diğer yetkililer katıldı.
Çalıştayın hedefinin; illerdeki yerel politikaların belirlenmesinde söz sahibi olan üst düzey yöneticilerin, Türkiye’nin göç yönetim sistemi ile sosyal uyum konuları hakkında bilgilendirilip, göç konusunda karşılaşılan güçlükleri yerinde tespit edilmesi ve sosyal uyum politikaları noktasında çözüm önerileri getirilmesi olduğu belirtildi.

Araçda Sigara Tüketene Ceza
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın araçlarda kimsenin sigara içmeyeceği sözleri üzerine emniyet ekipleri harekete geçti. Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Amasya’da da trafik polisleri ve jandarma yeni yasakla ilgili sürücüleri uyardı. Denetimlerde bir çok vatandaşlara 153’er TL para cezası kesildi. Yapılan denetimlerde çok sayıda sürücü uygulamadan haberi olmadığını söylüyor.
Amasya İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde Amasya merkez ile birlikte 6 ilçede yapılan denetimlere 35 unsur ve 135 jandarma katıldı. 1546 kişinin GPT sorgulaması yapılmış olup bir aranan şahıs gözaltına alınırken 27 araç sürücüsüne Kabahatler Kanunu, Tütün Mamulleri Tüketmekten 3 bin 978 lira idari para cezası kesildi.
Ayrıca, 891 araç kontrol edilmiş olup 7 araca bin 137 lira cezai işlem uygulandı. Bir araç trafikten men edildi.

Bugün Son Gün
Amasya Defterdarı Kurşun Kaya, 6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanunlar kapsamında yapılandırılan borçlar için 6736 sayılı Kanunun 16. taksiti, 7020 sayılı Kanunun 14. taksiti ve 7143 sayılı Kanunun 7. taksitinin son ödeme tarihinin bugün son gün olduğunu hatırlattı.
Kaya, vatandaşları yapılandırma borçları konusunda uyararak; “6736, 7020 ve 7143 sayılı Kanun hükümlerinden faydalanarak belediyemize olan borçlarını yapılandıran vatandaşlarımızın söz konusu yapılandırmadan faydalanma haklarını kaybetmemeleri için bugün borç taksitlerini yatırmaları gerekmektedir.” dedi.

Okullar açıldı trafik çilesi başladı…
Amasya’da yaşanan trafik sorunu okulların eğitim öğretime başlamasıyla zirve yaptı.
Okulların açılmasıyla binlerce öğrenci okul yoluna düşerken okul heyecanı trafiğe de yansıdı. Sabahın erken saatlerinde Amasya trafiği felç olurken belirli noktalarda trafik polisleri sıkışan trafik açmaya çalıştı. Trafik yoğunluğu haritasına göre kentteki yoğunluk saat 08.00 sıralarında yüzde 50 oldu.
Özellikle Ferhat Tünelinde, yola çıkan okul taşıtlarıyla birlikte trafik şehir merkezi yönünde durma noktasına geldi.
Ayrıca, Okul servisleri ile birlikte bazı ailelerin çocuklarını okula özel arabalarıyla götürmeleride trafiği olumsuz etkiliyor.

Hava durumu hızla değişecek!
Meteoroloji tahminlerine göre hava sıcaklığı yükselecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğünün hava durumu tahminlerine göre yağışlı ve soğuk hava gidiyor. Yurtta son bir haftadır mevsim normalleri altında seyren sıcaklığın bu haftadan itibaren hava sıcaklığının mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor.
Meteorolojinin açıkladığı tahminlere göre hava sıcaklıkları Amasya genelinde bu hafta artacak. Hava sıcaklığı gündüz saatlerinde 32 dereceyi bulması tahmin ediliyor. Bugün Amsaya’da güneşli bir hava hakim olacak hava sıcaklığı ise 28 dereceyi bulucak. Yarın ve çarşamba günleri de güneşbir hava hakim olacak. Hava sıcaklığı ise artış gösterecek ve 30 dereceye kadar çıkması bekleniyor. Perşembe ve Cuma günleri ise az bulutlu olmasına rağmen hava sıcaklığı perşembe günü 32 derece olması tahmin ediliyor. Hafta sonu cumartesi günü sağanak yağış bekleniyor. Sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 24 dereceye kadar düşecek.

Benzin Düştü! Motorinde Düşüş Bekleniyor
Benzinin litre fiyatında dün gece yarısından geçerli olmak üzere 26 kuruş indirime gidildi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasın’dan (EPGİS) alınan bilgiye göre, indirim benzinin pompa fiyatına ortalama 25 kuruş olarak yansıyacak, kalan 1 kuruşluk kısmı ise devreye alınan Eşel Mobil sistemi kaynaklı ÖTV gelirinin yerine konmasında kullanılacak. Buna göre, Amasya’da ortalama 7.29 liradan satılan benzinin litre fiyatı 7.04 lira oldu.
Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.
Eşel Mobil sistemiyle yurt içi pompa fiyatlarındaki yükselişler, ÖTV ayarlamasıyla tüketiciye zam olarak yansıtılmıyor.
Brent petrol ve uluslar arası piyasalarda motorin fiyatları düştü. Bu durum, benzinin ardından motorinde de pompada indirimi gündeme getirdi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle