logo

reklam

HABER TURU

Lekesiz Amasya’da
Amasya’da 2005 ve 2009 yılları arasında valilik görevinde bulunan Mehmet Celalettin Lekesiz bugün Amasya’da.
Anadolu Mektebi öğrencilerinin sunumları ile gerçekleştirilecek olan “Mehmet Akif Ersoy ve Tarık Buğra’nın Dilinden 100. Yılında Millî Mücadele” başlıklı programına katılmak üzere Amasya’ya gelecek olan vali Lekesiz’in dostlarıyla buluşması bekleniyor.

PTT 179 Yaşında
Bolat; “DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM VE GELİŞİM” HAMLESİ
Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, PTT’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada, “Teşkilatımızın 179.Kuruluş Yıl Dönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın büyük onurunu yaşıyoruz.” dedi.
PTT’nin 1840 yılında zor şartlarda ve kısıtlı imkanlarla başladığı hizmet vermeye başladığını aktaran Bolat, “Ülkemizin en ücra köşelerine daima hizmet götürmeyi ilke edinmiş ve bu ilke doğrultusunda Yurt sathında 5091 iş yeri 3859 ün üzerinde ATM cihazı ile Türkiye’nin en geniş otomasyon ağına sahip bir Kamu Kuruluşu olarak hizmet sunmaktayız.” ifadelerine yer verdi.
Tüm dünyada ortaya çıkan değişim ve gelişmelere hızla ayak uydurarak hizmetlerimiz daha ileri seviyelere taşımak, geliştirmek PTT’yi bir dünya şirketi yapmak temel amaçları olduğunu belirten Bolat, Amasya’ da 7 PTT Merkezi, 13 Şube, 12 Acente toplam 32 işyeri ile insanımız hayatını kolaylaştırmaya devam etmektedir.
Kurumun müşteri memnuniyetini ön planda tutularak “Değişim, Dönüşüm ve Gelişim” hamlesi başlattığına dikkat çeken Cafer Bolat, “Yürütülen çalışmalar kapsamında; Gişe Otomasyonu projesi hızla tüm işyerlerimize yaygınlaştırılmaya çalışılmış, bu sayede bankaların bulunmadığı yerleşim birimlerinde finansal hizmetlerdeki bu açık kapatılmıştır.” dedi.

Milli Mücadele’nin gücü 100yılında Panelle Kutlandı
Milli Mücadele’nin gücü, Amasya Protokolü’nün 100.yıl dönümünde Amasya Valililiğinin organizesinde gerçekleşen “Amasya Görüşmeleri ve Önemi” konulu bir panel gerçekleştirildi.
Amasya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Evsile’nin yönettiği “Amasya Görüşmeleri ve Önemi” panelde Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Duman, Mustafa Kemal Paşa’nın 18 – 27 Ekim 1919 tarihleri arasındaki Amasya günleri hakkında, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Aydın’da 19 Mayıs 1919’dan Amasya Protokolü’ne kadarki süreçte yaşananlara ilişkin bilgiler paylaştı.
Saraydüzü Kışla Binası Milli Mücadele Müzesi ve Kongre Merkezinde saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan panele, Vali Varol’un yanı sıra Tugay Komutanı Piyade Albay Mehmet Atlı, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Şahin, Amasya Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Halil Apaydın ile daire amirleri de katıldı.
Mustafa Kemal Paşa’nın 18 – 27 Ekim 1919 tarihleri arasındaki Amasya günleri hakkında detaylı bilgiler veren Amasya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Önder Duman da, o dönemde milli mücadelenin henüz daha başı olmasına rağmen güçlü bir askeri birliğe sahip olan şehrin Mustafa Kemal Paşa’yı sahiplenip adeta kucaklaması ile ildeki mülki ve askeri erkanın bir bütün halinde milli mücadeleye destek olması ve Yarbay Cemil Cahit Bey’in 5. Kafkas Fırkası’nın başında bulunmasının protokol görüşmeleri için Amasya’nın seçilmesinde etkisinin olduğunu ifade etti.

Canavar Can Aldı
Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde, otomobilin şarampole devrilmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti kazada bir kişi yaralandı.
Giresun’dan İstanbul’a giden Salih Bektaş (70) yönetimindeki 28 EF 611 plakalı otomobil, sanayi kavşağında, kontrolden çıkarak şarampole devrildi.
Kazada, sürücünün eşi Asiye Bektaş (60) olay yerinde hayatını kaybetti.
Yaralanan Salih Bektaş kaldırıldığı Gümüşhacıköy Devlet Hastanesindeki ilk müdahalenin ardından Merzifon Karamustafa Paşa Devlet Hastanesine sevk edildi.

Biyolojik Zenginlik Korunacak

Amasya İlinin biyolojik zenginliğinin korunması ve gelecek kuşaklara aktarılması konusunda Amasya Üniversitesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürlüğü arasında protokol imzalandı. Protokol, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü adına 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu ve Amasya Üniversitesi adına Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı tarafından imzalandı.
Amasya Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen Protokol imza programına, Tarım ve Orman Bakanlığı 11. Bölge Müdürü Hasan Terzioğlu, Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, Bölge Müdürlüğü Doğa Koruma ve Sulak Alanlar Şube Müdürü Fatih Bulut, Amasya İl Şube Müdürü Kemal Kartal, projede görev alacak olan öğretim görevlileri ile Amasya Şube Müdürlüğü teknik personeli katılım sağladı.
Yapılan Protokol ile Amasya İli Biyolojik Çeşitlilik Envanteri izleme çalışmalarını Bölge Müdürlüğü adına Amasya İl Şube Müdürü Kemal Kartal, Amasya Üniversitesi adına “Damarlı Bitkiler” uzmanları Prof. Dr. Arzu Cansaran ile Doç. Dr. Cengiz Yıldırım ve “Çift Yaşarlar” uzmanı Prof. Dr. Şevket Kandemir’in yürüteceği belirtildi.

3 Kişi Gözaltında
Amasya’nın Merzifon ilçesinde, sahte bağış makbuzlarıyla vatandaşlardan para toplayarak dolandırıcılık yaptıkları iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı.İlçe merkezindeki bazı iş yerleri ve evlerden “görme engellilere destek” adı altında vatandaşlardan para talep eden 3 kişiden şüphelenen vatandaşlar durumu polise bildirdi.
İhbar üzerine harekete geçen Merzifon İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, 3 şüpheliyi gözaltına aldı.
Şüphelilerin üst aramasında Gülen Gözler Engelliler Derneği adına düzenlenmiş sahte bağış makbuzları ele geçirildi.
Adliyeye sevk edilen şüpheliler, savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle