logo

reklam
09 Nisan 2017

Haber Turu

son haberlerTÜGVA’dan “Türkiye İçin Evet Yürüyüşü”
Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilcisi Bilal Eken, “Ülkemizin kaderini bir daha halkına saldıran, devlet kurumlarını işgal eden, gençleri ve liderleri asan, hapseden, şehit eden vatan hainlerine bırakmamak ve özvatanımızda parya olmamak için ‘evet’ diyoruz” dedi.
Türkiye Gençlik Vakfı Amasya İl Temsilciliği organizesinde gerçekleşen “Türkiye İçin Evet Yürüyüşü” Amasya da Kunç köprüden başladı, Yavuz Semlim meydanında son buldu.
Eken, Ülkede 55 yıldır oynanan oyunların 15 Temmuz gecesi vatanına sevdalı milyonlar ile “Bugüne kadar halkın gücünün üzerinde bir güç tanımadım” diyen lider Recep Tayyip Erdoğan tarafından bozulduğunu belirterek, “Binlerce yıllık Türk devlet geleneğinde var olan tek liderlik yerine başka medeniyetlerden devşirilme parlamenter sistemle serpilmesi için önünde hiçbir engel olmayan Türkiye Cumhuriyeti kavgalara ve krizlere mahkum edildi. Çift başlılık, milletin vekillerinin görevlerini yapmalarına engel olmakla kalmadı. Vefalı Türk’ün şahlanması her seferinde Çankaya tarafından veto edildi. Şimdi bizler her türlü geriletmeci ve durdurmacı müdahaleye karşı bu ülkenin gerçek sahiplerinin arasından çıkacak milli liderlerimizle sonuna kadar yürümek için ‘evet’ diyoruz”
Üniversite’den ‘Geleceğe İlk Adım’ Projesi Amasya Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Öğrenci Topluluğu (IEEE) ‘Geleceğe İlk Adım’ başlıklı bir sosyal sorumluluk projesi yaptı. Üniversite IEEE Kulüp üyesi öğrencileri tarafından hazırlanan projeyle, çocukların kendi multi-medya tasarımlarını yapmalarını, karşılaştıkları gerçek hayat problemleri karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifade ederek 21. yüzyıl becerilerini kazanmalarını amaçladılar. Projeyle ilgili konuşan IEEE Başkanı Muhammed Furkan Uyar; ‘’Scratch ile bilgisayar programı yazmak için kodların bloklar halinde üst üste ve yan yana bir araya getirilmesi gerekir. Çek-Bırak özelliği sayesinde Scratch ile programlama öğrenmek onlar için çok kolay ve eğlenceliydi. Amasya Gençlik Merkezi-Amasya Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşen bu eğitim de IEEE Amasya Öğrenci Topluluğu – Sosyal Sorumluluk Proje Komitesi (SSP) olarak görev almaktan son derece mutlu ve gururluyuz.‘’ dedi. Proje kapsamında Gazi Ortaokulu, Çelebi Mehmet Ortaokulu, Serdar Zeren Ortaokulu öğrencilerine eğitim verildi.

Üniversiteli Panelistler Türk Kadınlarını Anlattı
AMASYA Üniversitesi Amasya Üniversitesi Tarih Kulübü tarafından ‘Tarihe Şan Veren Türk Kadınları’ başlıklı bir öğrenci paneli düzenlendi. Panil Başkanlığını Cennet Demirkıran’ın yaptığı panelde kSündüz Arslan, Zehra Taşgın, Songül Tavli ve Sümeyye Şahin adlı öğrenciler de panelist olarak yer aldı.
Amasya Üniversitesi tarihe isimlerini altın harflerle yazdıran ve tarihte bilinen ilk kadın hükümdar ve ordu komutanı olan Saka Türklerinin hükümdarı Tomris Hatun, Selçuklu Sultanı Tuğrul Bey’in eşi Altuncan Hatun, Osmanlının ‘Demir Leydi’si olarak nitelendirilen Hatice Turhan Sultan ve Türk tarihinin önemli kadın kahramanlarından Nene Hatun anlatıldı.
Panel Başkanı Cennet Demirkıran; ‘’Kadınlarımız fabrikada işçi, okulda öğretmen, tarlada ırgat, hastanede hemşire, mitinglerde kalabalığı coşturan hatibe, savaşta er olmuşlardır. Girişimci kadınlar dernekleşerek işsizliğe ve yoksulluğa, aydın kadınlar okullar açarak eğitimsizliğe ve cehalete, hayırsever kadınlar yardım faaliyetleriyle kimsesizliğe savaş ilan etmişlerdir. Sadece özgürlükleri ve hakları için değil, kendilerine ihtiyaç duyulan her alanda emekleri ve yüreklerini ortaya koyarak birer kahraman haline dönüşen öncü kadınlar, daima minnetle hatırlanmaya layıktır.”

Share
668 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle