logo

reklam

HABER TURU

TIR DEVRİLDİ
AMASYA da büyükbaş hayvan taşıyan Tır’ın devrilmesi sonucu Tır’da bulunan 27 büyükbaş hayvan kazayı ucuz atlattı.
Ağrı ilinden Sakarya iline büyükbaş hayvan nakli yapan Seyithan Özmen (57) yönetimindeki 34 EH 6860 plakalı tır’ın dikkatsizlik ve tedbirsizlik sonucu sürücü kontrolünden çıkması sonucu Tır’ın çektiği 53 AB 443 plakalı dorse, Amasya-Samsun karayolu Suluova ilçesi Mağosa Mahallesi mevkisinde refüjdeki elektrik direğine çarparak devrildi. Kazada tır sürücüsü yaralanırken, tır’da bulunan 27 büyükbaş hayvan belediye zabıta ekiplerince güvenliği sağlmandı. 27 büyükbüş hayvan daha sonra başkı bir tır’la gönderildi.

TERÖR POGONDASI YAPAN YAKALANDI
AMASYA’da Polisin uygulama noktasında hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla aranan ve PKK progandası yaptığı iddia edilen Yusuf Ü. Amasya’da yakalandı.
Şırnak Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında terör örgütü PKK propagandası yaptığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında yakalama kararı çıkarılan Yusuf Ü., Amasya’da gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şubesi’ne teslim edilen Yusuf Ü’nün emniyetteki sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.
Amasya Cumhuriyet Savcılığınca ifadesi alınan Yusuf Ü. serbest bırakıldı.

Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi
KHK ile taleplerimizin karşılamasını bekliyoruz
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, 24 Haziran seçimleri öncesi tüm kesimleri ilgilendiren vaatler bütün partilerin seçim beyannamelerinde belirgin şekilde yer aldığını belirterek, “Bu tablo, sadece yıllardır ‘Ben yaptım oldu’ anlayışını karakteri haline getirmiş olan siyasetin marifetinin sonucu değildir tabii ki; bu gelinen nokta, büyük çoğunlukla sendikal mücadelenin sonucudur.” dedi.
Terzi, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop’un, Meclisten alınana yetki çerçevesinde Hükümetin seçim öncesi KHK yayınlayacağını ifade etmesi, Eğitim çalışanları olarak Hükümetten bu KHK’larda taleplerimizi karşılamasını bekliyoruz. dedi.
Türk Eğitim Sen Amasya Şube Başkanı Kamil Terzi, Öğretmenlerin ek göstergelerinin 3600’e çıkarılması, Ek gösterge oranlarını 800 puan artırılması, Yardımcı hizmetlilerin ek göstergeden yararlandırılması, Ataması yapılmayan öğretmenlerin istihdamının sağlanması, Sözleşmeli çalışanların kadroya alınması, Emeklilikte yaşa takılanların mağduriyetlerinin giderilmesi, Eğitim öğretime hazırlık ödeneğinin tüm eğitim çalışanlarına verilmesi ve Bayram ikramiyesi verilmesi ve benzeri vaatler bütün partilerin seçim beyannamelerinde belirgin şekilde yer aldığını ifade ederek, “Yukarıda ifade edilen ve edilmeyen daha onlarca husus, sendikamızın yıllardır değişik düzlemlerde defalarca Hükümetle yapılan görüşmelerde ısrarla gündeme getirdiği tekliflerdendir. Sendika olarak yıllardır bu haklarımızın gerçekleşmesi için gayret ortaya koymakta, kamuoyu oluşturmaya çalışmakta, taleplerimizi gündemde tutmaya çaba sarfetmekteyiz. İşte sendika bunun için vardır. Dileriz, tez zamanda beklentiler hayata geçirilir. Dileriz, araçların kış lastiği ‘sorununu’ dahi KHK ile çözen Hükümetimiz, seçim öncesinde yapacağı düzenlemelerle eğitim çalışanlarına müjdeler verir. Takipçisiyiz.”

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle