logo

reklam

habere turu

HABER TURUAmasya Merzifon Hava Limanı Bölgenin umudu
Amasya Merzifon Hava Limanı açılması ile birlikte, bölgenin büyük ilgisini göndü.
DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2016 yılı Kasım Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Kasım ayında Amasya Merzifon Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2 artışla 12 bin 526, dış hat yolcu trafiği 177, toplamda ise yüzde 3 artışla 12 bin 703 oldu.
2016 Yılı Kasım ayında Amasya Merzifon Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği yüzde 13 artışla 97 oldu. Dış hat uçak trafiği 2 olmak üzere toplam uçak trafiği ise yüzde 15 artışla 99’a ulaştı. 2016 Yılı Kasım ayında Amasya Merzifon Havalimanı Yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda yüzde 3 artışla 86 ton olarak gerçekleşti. 11 Aylık Gerçekleşmeler. 2016 Yılı Kasım Sonu gerçekleşmelerine göre; Amasya Merzifon Havalimanı’ndan; 78 bin 741 yolcu hizmet aldı, hizmet verilen toplam uçak trafiği 592’ye, yük (Kargo+Posta+Bagaj) trafiği ise 609 tona ulaştı.
ÜNİVERSİTE YÖNETİMİNDE ÖĞRENCİ KONSEYİ

Amasya Üniversitesinin 17 bin 500 öğrencinin temsilcileri konumunda bulunan öğrenci konseyleri, Üniversite rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve yönetim kurulu ile bir araya geldi.
Fakülte, enstitü ve yüksekokulları temsilen toplantıda hazır bulunan konsey üyeleri, görüş ve önerilerini yönetim kuruluna iletme imkânı buldular. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ve yönetim kurulu üyeleri de kendi çalışma alanlarıyla ilgili bilgi vererek; konsey üyesi öğrencilerle birlikte daha iyi bir eğitim-öğretim ortamı amaçladıklarını dile getirdiler.
Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay, Eğitimin niteliğini artırmak, sosyal kültürel faaliyetleri zenginleştirmek, ortak yaşam alanlarının daha konforlu olmasına katkı sağlamak ve ulusal ve uluslararası alanlara dair bilgi sahibi olmak noktasında bu yılları iyi değerlendirmeniz gerekiyor. Sizler fikirlerinizi, önerilerinizi ve eleştirilerinizi, üniversitemizde tespit ettiğiniz sorunları bizlere ileteceksiniz; bizler de senatoya getirip tartışacağız, çözüm üreteceğiz. Etkin olun, çözüm odaklı çalışın, birlikte tüm öğrencilerimizi kapsayan projeler üretin.” dedi.
Amasya Üniversitesi öğrenci konseyinde Yüksek Okullar temsilciliğini Ferdi Karakuş yaparken Fakülte ve Enstitü Temsilciliğini Adem Tekercioğlu yapıyor.
Yönetim Kurulu üyeliklerinde ise Genel Sekreter Hüseyin Baba, Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Onurhan Muratoğlu, Dış İlişkiler Birimi Sorumlusu Muhammet Kürşat Dehne, Genel Sayman Kübra Nur Atsız ve Çalışma Grubu Sorumlusu Muhammet Karaboğa’dan oluşuyor.

HUZUR OPERASYONU

Emniyet Genel Müdürlüğünce Türkiye genelinde Amasya’nın da içinde yer aldığı 81 ilde 5 bin 863 ekip, 40 bin 507 personel, 7 helikopter, 10 deniz aracı, 138 dedektör köpeğin katıldığı “Huzur” operasyonunun yapıldı. Amasya’da ya;ılan Huzur Operasyonuna 260 polis ile birlikte bir dedektör köpek katıldı.
Emniyet Genel Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştirilen ve merkezden de takip edilen uygulamaya, 81 ilin Asayiş, Terör, Çevik Kuvvet, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele, Özel Harekat, Trafik, Uyuşturucuyla Mücadele, Deniz ve Havacılık Şubelerinden 5 bin 863 ekipte görevli 40 bin 507 personel katıldı. Uygulamada, 7 helikopter, 10 deniz aracı ve 138 dedektör köpek, kullanıldı.
Uygulama kapsamında, şehir giriş ve çıkışlarıyla kent merkezlerinde önceden tespit edilen bin 906 hassas noktada, şüpheli şahıs ve araçlar üzerinde arama, kimlik kontrolü ve plaka sorgulaması yapıldı.
Güvenlik ve özgürlük arasındaki hassas dengeye önem verilerek, temel insan haklarına saygılı bir yöntemle yapıldığı belirtilen uygulamanın, mevcut huzur ve güven ortamının devamının sağlanması, suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahıs ve araçların yakalanması için gerçekleştirildiği vurgulandı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle