logo

reklam

HABERLER

İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANDI
Amasya İl Koordinasyon Kurulu toplantısı, Amasya Valisi Dr. Osman Varol başkanlığında yapıldı. İl Koordinasyon Kurulu toplantısına kaymakamlar, ilçe ve belde belediye başkanları ile ilgili kurum ve kuruluş müdürleri ile sivil toplum kuruluş temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.
112 Çağrı Merkezi’nde gerçekleşen toplantıda, kurum ve kuruluşların 2019 yılında yapımı tamamlanan ve 2020 yılında devam edecek olan yatırımlar ile projeler görüşüldü.

İhracat Artı! İthalat Azaldı!
Amasya’da Ağustos ayında ihracat yüzde 24.9 artış gösterirken ithalat 1.3 azaldı.
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK 2019 yılı Ağustos ayı verilerine göre Amasya’da 8.7 milyon dolar değerinde ihracat gerçekleştirildi. İhracat bir önceki yılın aynı ayında 6.9 milyon dolar gerçekleşmiş olup, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 24.9 artış sağlandı.
Amasya’dan Ağustos ayında en fazla ihracat İspanya’ya gerçekleştirildi. TUİK verilerine göre 3.8 milyon dolarlık ihracat İspanya’ya gerçekleştirlirken bu ülkeyi 1.3 milyon dolar ile Birleşik Krallık ve 756 bin dolar ile ABD izledi.
Amasya’da ithalat ise Ağustos ayında 3.19 milyon dolar değerinde gerçekleştirildi. İthalat değeri bir önceki yılın aynı ayına göre 3.24 milyon dolarlık gerçekleştirilrken yüzde 1.3 azalış gösterdi.
Amasya ilinde en fazla ithalat Çin’den gerçekleştirildi. Çin’den 1.1 milyon dolarlık ithalat gerçekleştirilirken bu ülkeyi 650 bin dolar ile Rusya Federasyonu ve 531 dolar ile Letonya izledi.

Engelsiz Eğitim Programı ile öğrenciler
Cumhuriyete İlkadım’ın başladığı Samsun’u gezdi
Turkcell’in özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar için hayata geçirdiği Engelsiz Eğitim Programı kapsamında öğrenciler farklı şehirleri keşfetmeye devam ediyor. Amasya ve Çorumlu öğrenciler, bu defa Atatürk’ün kurtuluş mücadelesini başlatmak için ilk adım attığı Samsun’u aileleriyle birlikte gezdi
Türkiye’nin Turkcell’i, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde yürüttüğü Engelsiz Eğitim Programı’nın kültürel gezileriyle öğrencilerin ülkemizi keşfetmesine önayak olmayı sürdürüyor.
Amasya Lokman Hekim İşitme Engelliler Okulu, Osman Yıldırım Özel Eğitim Meslek Okulu, Çeşitli sebeplerden ötürü sosyal hayata kısıtlı şekilde dahil olabilen çocuklar için Turkcell Engelsiz Eğitim Programı kapsamında düzenlenen kültürel gezilerin yeni durağı Samsun’u gezdiler.

MNG Kargo’dan yöresel kalkınmaya destek
Türkiye ekonomisinin yapıtaşı konumundaki KOBİ’leri destekleyen MNG Kargo, KOBİ’lerin kargo gönderim maliyetlerini önemli ölçüde düşürmeyi hedefleyen bir kampanyayı hayata geçiriyor. Yörelerdeki yerel üretimi desteklemeyi amaçlayan MNG Kargo, 6 bölgenin pek çok ilinde geçerli olan özel indirimlerle üreticilerin yanında oluyor.
Türkiye’de kargo taşımacılığı sektörünün gelişiminde başrol oynayan MNG Kargo, KOBİ’lere verdiği desteği sürdürüyor.
Türkiye’nin 6 bölgesinde pek çok şehri kapsayan ve Amasya’nın da içinde yer aldığı indirimden faydalanmak isteyen KOBİ’lerin ilgili bölgelerdeki en yakın MNG Kargo şubesine gitmeleri yeterli.
Karadeniz Bölgesi’nde Amasya ile birlikte 12 il kampanyaya dahil olurken yaprak, mahlep, kiraz sapı ve çekirdeği, leblebi, kestane, fındık, narenciye, mısır unu ve tereyağı gönderimleri indirimli yapılabilecek.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle