logo

reklam

HABERLER

Araç Sayısı Artıyor
Amasya’da motorlu kara taşıtı geçtiğimiz yılın Ağustos ayına göre yüzde 1.8 oranında 2 bin 43 adet artarak 117 bin 693 adete ulaştı. Amasya’da Motorlu Kara Taşıtı 209 bir önceki aya göre de 209 adet artış gösterdi. Amasya ili 117 bin 693 Motorlu Kara Taşıtı ile Türkiye genelindeki 23 milyon 113 bin 30 adet araç içinden yüzde 0.5’ine sahip.
Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre Amasya’da 117 bin 43 motorlukara taşıtından yüzde 50’sine tekamül eden 58 bin 856 araç otomobil olarak belirlendi. Otomobili yüzde 18.1 olan 21 bin 284 traktör ve yüzde 14.7 si olan 17 bin 281 kamyonet izledi. Yaz taşıtı olarak bilinen motosiklet ise yüzde 10.8’i 12 bin 726 olarak kaldı.
TUİK verilirine göre Ağustos ayında Amasya’da 3 bin 211 araçın devri yapıldı. Devri yapılan taştlar içerisinde yüzde 72.3 ile ilk sırada otomobilyer aldı. Otomobili, Kamyonet yüzde 12,6 ve traktör yüzde 6.5 ile izledi.

Meydanda Bıçaklı Hesaplaşma
Amasya’da geçtiğimiz hafta sonu bıçaklı kavgada iki kişi yaşandı.
Amasya Yavuz Selim meydanında Faruk Er ve Maksut Peker arasındaki geçmişten gelen hüsümet bıçaklı saldırı ile devam etti. Görgü tanıkların ifadelerine göre, Maksut Peker hüsümetli olduğu Faruk Er’i Anıt meydanında gördü. Cebindeki bıçağı çıkartarak Faruk Er’in boyun kısmına vurdu. Bunun üzerine Faruk Er’de cebindeki bıcağı çıkartarak karşılık verdi. Karşılıklı alınanbıçak darbeleri ile yaralanan iki kişi önce çevreden yetişen kişiler tarafından ilk müdahale yapıldı. Daha sonra olay yerine gelen Sağlık ekibinin müdahalesinden sonra hastanaye kaldırılan iki yaralının hayati tehlikesinin bulunmadığı belirtildi. İlk tedavilerinin ardından Faruk Er taburcu oldu ve polis tarafından gözaltına alındı. Maksut Peker’in ise müşahade altında tutulduğu öğrenildi. Polis olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlattığı öğrenildi.

Süper Loto Devretti
Süper Loto sonuçları belli oldu! MPİ tarafından açıklanan sonuçlara göre 6 bilen çıkmayınca büyük ikramiye 3. Kez devretti. Devreden ikramiye tutarı ise 7.285.069,49 TL olarak tespit edildi.
Süper Loto’nun 624. hafta çekilişleri Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından noter huzurunda tamamlandı. 3 Ekim Perşembe günkü Süper Loto çekilişinde şu numaralar çıktı; 3-14-18-34-46-47
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 5 bilen 47 kişi 11 bin 713’er lira, 4 bilen 2 bin 724 kişi 219’ar lira, 3 bilen 59 bin 794 kişi 16 lira 85’er kuruş ikramiye kazandı.
Çekilişte toplam 6 milyon 781 bin 885 lira ikramiye dağıtıldı.

UZEM’de Müdür Değişimi
Amasya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü (UZEM) görevine Dr. Öğr. Üyesi Volkan Kukul atandı. Kukul, bu görevi Doç. Dr. Mehmet Burak Bilgin’den devraldı.
Yeni UZEM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Volkan Kukul, Bundan sonra bize düşen, UZEM’i bir adım daha ileriye taşımaktır. dedi.

Hava sıcaklığı 8 derece birden düşecek
En son hava durumu tahminlerini kamuoyu ile paylaşan Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) hafta sonu için kritik bir uyarı yaptı. Hava sıcaklıklarının Amasya ve çevresinde 8 derece birden düşeceği bilgisini aktaran MGM, cuma günü için ise yağış uyarısında bulundu.
Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği son günlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden çok önemli bir uyarı geldi. Sıcaklıkların ciddi oranda düşeceğini aktaran MGM, serin havanın etkisini arttıracağını tahminlerine ekledi.
Amasya’da bugün parçalı bulutlu olması tahmin edilirken, hava sıcaklığının 22 derece olmasıbekleniyor. Yarın ise Çoğunlukla bulutlu olacak ve hava sıcaklığının en yüksek 27 derece olması tahmin ediliyor. Çarşamba günüise az bulutlu olacak ve hava sıcaklığı 20 dereceye kadar düşecek. Perşembe günü güneşli bir hava olmasına karşılık hava sıcaklığı 21 derece olacak. Cuma günü Çoğunlukla bulutlu ve hava sıcaklığı 29 derece olması tahmin ediliyor. Amasya’da cumartesi ve pazar günleri ise az bulutlu ve hava sıcaklığı 27-26 derece civarında olması bekleniyor.

Traktörden Düştü Öldü!
Amasya’nın Taşova ilçesinde traktör’den düşen Ömer Kara (65) hayatını kaybetti.
Taşova ilçesi Esençay köyünde Abidin Ünsal 60 KY 582 plakalı traktörüyle tarlasına gübre taşıdığı sırada, traktörde bulunan Ömer Kara (65) tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu dengesini kaybederek traktörden düştü. Kaza mahallinde hayatını kaybeden Ömer Kara’nın Cumhuriyet Savcısının olay yeri incelemesinden sonra kaldırıldı. Olay ile ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle