logo

reklam

Haberler

634 Konut Satıldı
Amasya’da 2019 yılının Eylül ayında 634 konut satışı gerçekleşti. Türkiye İstatistik Kurumu TUİK verilerine göre 2019 yılı Eylül ayı itibariyle Amasya ilinde toplam konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19.4 ve bir öneciki aya göre yüzde 24.6 oranında artarak 634 konut satışına ulaşıldı. Amasya ile 634 konut satışı ile Türkiye genelindeki toplam konut satışlarının yüzde 0.4 lük pay alarak ülke genelinde 81 il arasından53ncü sırada yar aldı.
TUİK’den yapılan açıklamada Eylül ayında satışı gerçekleşen 634 konutundan 302 konutun ipotekli satış olarak geçtiği belirtildi. Ayrıca, 282 konut ilk kez satılırken 352 konut ise ikinci el konut satışı olarak yapıldı.

Yağmur ve serin bir hafta
Metoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Amasya genelinde bu hafta genellikle parçalı ve yer yer çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü yağışlı gececeği tahmin ediliyor. Özellikle sabah saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.
Hava sıcaklığı yurt genelinde olduğu gibi Amasya genelinde de azalarak mevsim normalleri civarında seyredeği tahmin ediliyor.
Amasya’da bugün öğleden önce yağmur geçişlerinin yaşanacağı hava sıcaklığının 22 derecelere kadar düşeceği tahmin edilirken, Amasya’da bu hafta en yüksek sıcaklık çarşamba, cuma ve cumartesi günleri 23 derece olaması tahmin ediliyor.

Hırsızlar Cezaevinde
Amasya’da büyükbaş hayvan hırsızlığından gözaltına alınan 5 kişiden 4’ü tutuklanırken bir kişiadli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Amasya’nın Ziyaret beldesinde otlak alanından büyükbaş hayvan çalıntı bilgisini alan İl Jandarma Alay komutanlığına bağlı Asayiş ekipleri başlattıkları geniş çaplı soruşturma ve teknik takip sonucunda çaldıkları hayvanları başkalarına satmak için müşteri arayan 5 kişiyi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemlerinden sonra mahkemeye sevk edilen 5 kişiden S.K., M.K., A.P. ve S.K. tutuklanarak cezaevine gönderilirken İ.B ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle