logo

reklam

Haberler

Okul servislerinde denetim sıklaştı!
Amasya Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri, öğrenci servislerine yönelik denetim yaptı.
Trafik ekiplerinin il genelindeki okul servisi denetimleri devam ediyor. Öğrencilerin okula giriş ve çıkış saatlerinde servisler ve sürücüler denetleniyor.
Denetimler esnasında, araçların teknik özellikleri, araç muayeneleri ve sürücülerin yeterliliği kontrol edildi.
Taşıma esnasında uyulması gereken kurallarla ilgili sürücülere ve öğrencilere bilgi veren ekipler, sürücülere çeşitli uyarılarda bulundu.
Denetimlerin aralıksız süreceği bildirildi.

Yardım Kömürleri Dağıtılıyor
Amasya il genelinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfları tarafından ihtiyaç sahibi ailelere kömür dağıtıldı.
Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım kömürleri kış gelmeden dağıtılmaya başlandı.
Amasya’da her yıl kış aylarında dağıtılan yardım kömürleri kış gelmeden dağıtılmaya başladı. Amasya Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı depolarında istiflenen kömürler, kamyonlarla ihtiyaç sahiplerinin kapılarına kadar bırakılıyor.
Bu yıl Kömür yardımı alan vatandaşlar “Bu yıl erkenden kömürlerimizi aldık. Kışı rahat geçireceğiz. Allah devletimizden razı olsun” dediler.

Hafta boyunca güneş yüzünü gösterecek
Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren artacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre bugün Amasya genelinde yağış beklenmiyor. Amasya merkezde yüksek mevkilerin parçalı bulutlu, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Amasya geneli 7 günlük hava durumu bilgileri
Hava sıcaklıklarının bugünden itibaren başlayarak artacağı ve mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Yüksek mevkiler başta olmak üzere yer yer pus ve sis bekleniyor.
Amasya’da hafta boyunca hava sıcaklığı bugün Az bulutlu ve 18 derece olması bekleniyor. Bugünden itibaren artarak 20 derecenin üzerine çıkması tahmin edilirken hafta içinde en yüksek sıcaklığın 23 derece olması bekleniyor.

Kaçak Kazı Yapan 4 Kişi gözaltında
Amasya İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Eşkiya tepesi mevkiinde kaçak kazı yapanlara suç üstü yaptı. 4 kişi gözaltına alındı. Kaçak kazıda kullanan malzemele el konuldu.
Jandarma İstihbarat birimlerinin arıyar Köyü Keleşpınarı Mevki Eşkıya Tepesinde tarihi eser bulma adına kaçak kazı yapldığı bilgisini aldıktan sonra başlattığı operasyonda H.K., A.K., M.İ ve E.D isimli şahısları kaçak kazı yaparken suçüstü yaptı. Olay mahallinde 2 metre çapında 8 metre derinliğinde kazı yapıldığıtespit edildi. Olayda kullananan malzemelere el konulurken, gözaltına alınan 4 kişinin ifadelerinden sonra Cumhuriyet savcılığının talimatı ile serbest bırakıldı.

Jandarma Huzur ve Güven Operasyonu Yaptı
Amasya İl Jandarma Alay Komutanlığına bağlı ekiplerce il genelinde jandarmanın sorumluluk bölgesinde yapılan Huzur ve Güven uygulamasında 2 kişi yoklama kaçağı olarak yakalanırken, 16 araç sürücüsüne 10 bin 84 lirapara cezası uygulandı.
Jandarmanın il genelinde genel asayişin ve kamu düzeninin devamının sağlanması ve terör örgütlerinin muhtemel eylemlerinin engellenmesi maksadıyla; başta asayiş, trafik, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındaki şahısların caydırılması, aranan şahısların/araçların yakalanması, varsa suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla yapılan uygulamada bin 304 kişinin GBT sorgulaması yapıldı. Bu sorgulamalarda iki kişi yoklama kaçağı olarak yakalanırken, aramalarda ise bir kuru sıkı tabanca ele geçirildi. 1.294 lira idari para cezası kesildi. Jandarma trafik ekiplerince yapalan denetimlerde ise 701 araç kontrol edilmiş olup buaraçlardan 16 sürücüye 10 bin 84 lira ceza tutanağı tanzim edildi.

Kaçak alkol ele geçirildi
Amasya İl Jandarma komutanlığı Merzifon ilçesi Kayadüzü köyünde bir kişinin kaçak alkol satışı yaptığı ve kaçak yollardan içki getirildiği ihbarını değerlendirdi. Yapalan operasyonda 31 şişe birer litrelik Kaçak Votka ve 14 şişe birer litrelik kaçak Viski ele geçirildi.
Jandarma tarafından yapılan her iki ayrı operasyonda gözaltına alınan 3 kişi ifadelerinden sonra Cumhuriyet Savcılığının talimatı üzerine serbest bırakıldı. Kaçak içkiye el konuldu.

Share

Yorum yapabilmek için Giriş yapın.

hd porno sikis izle