logo

reklam

HABERLER

Son Gün 18 Şubat
Amasya ile birlikte Düzce İzmir ve Mardin illerinde uygulanacak olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi başvurularının son tarihi 18 Şubat olarak açıklandı.
Tarım ve Orman Bakanlığınca uygulanacak olan Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projelerinin Desteklenmesi başvuruları Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmişti. 2019-2020 yılı için pilot uygulama olarak Amasya, Düzce, İzmir ve Mardin illerinde uygulanacak, kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden; tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri konularında yüksekokul veya üniversite mezunlarının mahallinde uygulayacağı bitkisel ve hayvansal üretim, su ürünleri üretimi, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi ile bu ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere KDV hariç 100 bin TL’ye kadar hibe desteği verilecek. Amasya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, ilgili alandan mezun yüksekokul ve üniversite mezunlarına hibe desteğine yönelik bilgilendirme toplantıları yapıldığını, son başvuru tarihinin 18 Şubat 2020 olduğunu ifade etti. Konu ile ilgili ön başvuruların https://uzmaneller. tarimorman.gov.tr sitesinden yapılacağını, akabinde ön başvuruda beyan ettiği belgeleri, projeye esas hazırlamış olduğu iş planını ve istenilen diğer belgelerle birlikte İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne son başvuru tarihine kadar şahsen yapılacağını bildirdi.

sınav tarihi belli oldu
ÖSYM üniversite sınavı başvuru tarihlerini açıklandı!
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2020 YKS sınav takvimini yayımladı.
YKS sınavına girecek binlirce öğrenci için açıklama yapan ÖSYM sınav ve başvuru tarihlerini belirledi. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından uygulanacak 2020 YKS sınavı başvuruları 6 Şubat 2020 ve 3 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak. Üniversite sınavı TYT, AYT ve YDT ile birlikte 3 oturum olacak. 20 Haziran 2020 tarihinde uygulanacak sonuçlar ise 23 Temmuz 2020 tarihinde adayların erişimine açılacak.

Pazara Dikkat
Amasya’da pazar günü yağış etkili olacak. Sıcaklar hissedilir derece düşecek.
Meteoroloji’nin tahmin haritasına göre, Amasya’da bugünparçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Yarın güneşli olacak olan Amasya’da pazar günü ise sağanak yağış etkili olacak.
Yağışların şehir merkezinde etkili olacak, yüksek kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Yetkililer, Amasya’da son üç gün için sabah ile gece saatlerinde buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus bekleniyor. İlgililer ve vatandaşların, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli davranması gerekiyor.

Rektör’den Sınav Döneminde Pasta Börek İkramı
Amasya Üniversitesi kütüphane ve okuma salonlarında final sınavlarına hazırlanan öğrencilere moral ve motivasyonlarına destek olmak öğrencileri aile ortamında olduklarını hissettirmek amacıyla her gece çay, çorba, simit, pasta ve börek ikramında bulunuyor.
Genç Kızılay Gönüllüleri ile birlikte gençlere çay, pasta, börek ve kahvaltılık ikramında bulunan Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı, öğrencilerini zorlu final döneminde bir nebze de olsa rahatlamak amacıyla böyle bir etkinlik yaptıklarını söyledi.
Bu tür etkinliklerin sınav dönemi boyunca devam edeceğini belirten Elmacı, “Üniversitemizin, öğrencileriyle birlikte olduğunu göstermek ve sınav zamanında öğrencilerimizin küçük de olsa ihtiyaçlarını karşılamak üzere çeşitli ikramlarda bulunuyoruz. Öğrencilerimize sınavlarında başarılar diliyoruz. Final sınavları boyunca okulumuzda bulunan okuma salonları ve kütüphanelerimiz 24 saat açık. Bugün farklı bir uygulama yapmak istedik.”
Genç Kızılay Amasya Topluluğu Başkanı Fatma Özkan da etkinliğin öğrenciler tarafından çok beğenildiğini ifade etti. Özkan, “Genç Kızılay Amasya Gönüllüleri olarak ders çalışan arkadaşlarımıza börek, kek, zeytin, peynir, domates ve çay gibi ikramlarda bulunduk. Geç saatlere kadar burada çalışan öğrenci arkadaşlarımızın dışarı çıkıp yemek yiyerek vakit kaybetmesi yerine burada aile ortamının sağlanmasını istedik.” diye konuştu.
Öğrencilerden Ayben Nur Arifoğlu da “Çok mutlu olduk, böyle bir ikramın yapılması bizim için çok güzel oldu. Gece boyunca ders çalıştığımız için zinde olmamız gerekiyor.” ifadesini kullandı.

ETİ Çocuk Tiyatrosu Amasya’da…

Türkiye’nin 81 ilini birçok kez dolaşarak çocukların kişisel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla ücretsiz tiyatro oyunları sergileyen Eti Çocuk Tiyatrosu, yeni oyunu “Heidi” ile Amasya’lı çocuklarla buluştu. Şimdiye kadar 2 milyonu aşkın izleyicinin tiyatro sanatı ile ücretsiz buluşmasını sağlanmış olan ve daha uzun yıllar çocuklarla buluşmayı hedefleyen, Türkiye’nin en önemli, geniş kapsamlı ve devamlılığı olan çocuk tiyatrolarından biri olan Eti Çocuk Tiyatrosu, Amasya Üniversitesi ve Amasya İl Milli Eğitim Müdürlüğü katkılarıyla, Amasya Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde iki günde toplam 4 seans halinde çocuklarla buluştu. yılını kutlayan ETI Çocuk Tiyatrosu, Türkiye turnesi kapsamında 07 ve 08 Ocak 2020 tarihlerinde ikişer seans toplam 4 gösteriyle Amasya’lı çocuklara ücretsiz olarak yeni oyun Heidi’yi sahneledi. Çoğunluğunu hayatlarında ilk kez tiyatro izleyenlerin oluşturduğu yaklaşık 2000 çocuk, oyunu büyük bir beğeniyle izledi.

Üniversitei ile Kızılay Butik İşbirliği Protokolü İmzalandı
Amasya Üniversitesi Rektörlüğünde gerçekleştirilen Kızılay Butik İş Birliği Protokolü Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Elmacı ve Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak arasında imzalandı.
Uygulanacak bu protokol kapsamında Amasya Üniversitesi ile Türk Kızılay Amasya Şubesi tarafından yapılacak giyim yardımının yapılış şekli ve yardımın ihtiyaç sahibi kimselere ulaştırılması hedeflenmektedir.
Rektör Prof. Dr. Süleyman Elmacı; Türk Kızılay Amasya Şubesi tarafından yürütülecek olan “Kızılay Butik” faaliyetine Üniversitemizin tüm imkanları ile katkı sağlayacağını ve bunun öğrencilere ulaştırılması için her konuda yardımın olacağını ifade etti.
Türk Kızılay Amasya Şube Başkanı Mahmut Albayrak ise; Amasya Üniversitesi ile Türk Kızılay Amasya Şubesi arasında imzalanan İş Birliği Protokolüne üniversitenin tüm imkânlarıyla destek vereceğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Süleyman Elmacı’ya teşekkür etti.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle