logo

reklam

HABERLER

UYUŞTURUCU YAKALANDI
Amasya’da polisin dikkati sonucu kontrol edilen bir araç da bin 570 adet extacy hap ele geçirildi.
Amsaya Emniyetinin almış olduğu bir istihbaratı değerlendirmesi sonucu Amasya üzerinden Trabzon ile götürülmek istenen uyuşturucu hap sevkiyatı yapılacağı bilgisine ulaştı. Amasya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri söz konusu araçı ve araçta bulunan üç kişiyi teknik takibe aldı. Merzifon ilçesinde durduduğu araçta yapılan kontrolde bin 570 adet extacy hap bulundu.
Polis üç kişiyi gözaltına aldı. Emniyetteki sorgularının devam ettiği öğrenilirken, polis olay ile ilgili olarak geniş çaplı bir soruşturma başlattığı öğrenildi.

Orbay; Akademik Kadromuz Her Geçen Gün Güçleniyor Amasya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Orbay ile üniversite yönetim kurulu üyeleri (dekanlar, profesör temsilcileri) Amasya üniversitesine 2018 yılında profesör olarak atanan hocalarımız ve aileleri bir araya geldi. Rektör Orbay; üniversitemiz personelinin birbirlerini daha yakından tanımaları, birimlerindeki mevcut durumları ve ‘daha iyi’ için neler yapılabileceği gibi konuların görüşülmesi amacıyla sıklıkla paylaşma platformları düzenlediklerini kaydetti. Rektör Orbay, üniversitenin akademik birimlerindeki öğretim üyesi kadrosunun hızla güçlendiğini belirterek ‘’Üniversitemizde öğretim üyesi sayısı her geçen gün artıyor. Üniversitedeki toplam kadrolu profesör sayısı ise 35’e ulaştı. 30 doçent, 189 doktor öğretim üyesi ile beraber 526 akademik personelimiz var. Toplamda ise bin 101 idari ve akademik personelimiz bulunmaktadır. Akademik, idari ve fiziki olarak her geçen gün gelişen, büyüyen üniversitemizde hep birlikte çalışarak yol aldık. Tüm personelime katkıları için teşekkür ediyor; yeni yılın hepimize sağlık, mutluluk ve esenlikler getirmesini diliyorum.’’ dedi. Program, 2018 yılında üniversiteye profesör olarak atananlara ‘profesörlük’ belgelerinin verilmesiyle devam etti.

YEDAŞ Yeni Yılı Enerjisiyle Karşıladı Amasya ile birlikte sorumluluğu altındaki bölgeye 40.bin km2 alanda, geniş ve dağınık bir coğrafyada elektrik dağıtım faaliyetleri yürüten YEDAŞ, yılbaşı gecesi de tüm ekipleriyle çalışmaya devam etti. Soğuk hava şartları ve zorlu koşullarla mücadele ederek kullanıcılara elektriği ulaştırarak, Bu kapsamda yılbaşı gecesi ilave ekip ve ekipmanlarıyla 7/24 hem sahada hem de Çağrı Merkezi ile hizmet verdi. Hizmet bölgesinde 3 milyondan fazla kullanıcıya elektrik dağıtan YEDAŞ, insanların yeni yıla enerji dolu girmeleri için görev başında oldu. Olağanüstü hava koşullarına rağmen kırsal bölgelere de şehir merkezi ile aynı kalite ve süreklilikte elektrik ulaştırmak için saha ve Çağrı Merkezi çalışanları mesaiye devam etti. İşletmeler, Şebeke Yönetim Merkezi, Tüketici Hizmetleri ve Çözüm Merkezi birimleri, en kısa sürede hizmet verecek şekilde vardiya planlarını oluşturdu. Kış hava şartlarının neden olacağı olumsuz durumlara karşı ilave ekip ve ekipmanlarını hazırladı. Arıza Onarım Bakım çalışanları, Android tabletler üzerinden WFM Mobil GIS ile müdahale edilecek noktayı gerçek zamanlı görüntüleyebilecek ve en yakın yoldan navigasyon eşliğinde kolaylıkla ulaşarak kısa sürede çözüme kavuştudu.

Ücretsiz 2019 Fidan Dağıtıldı
AMASYA Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ‘Fidan dik orman olsun yaşanacak yurdun olsun’ sloganıyla düzenlenen etkinlikte ücretsiz 2019 fidan dağıtıldı.
Amasya Orman Bölge Müdürlüğü tarafında Yavuz Selim Meydanı’nda ‘Fidan dik orman olsun yaşanacak yurdun olsun’ sloganıyla bir etkinlik düzenlendi. Etkinlikte 2019 fidan, vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Amasya Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2018 yılında 81 farklı türde 12 milyon fidan üretimi, 20 milyon fidan bakımı ve 16 ton tohum üretimi gerçekleştirdiklerini anlatan Amasya Orman Bölge Müdürü Zekeriya Nane, “Kamu bina ve bahçelerini, okul, hastane, mezarlıklar ve yol kenarlarına dikilenler ile halkımıza ücretsiz olarak dağıtımı yapılan fidanlarla ağaçlandırma çalışmalarına devam ediyor, bölgemizi ve ülkemizi yeşillendiriyoruz. Amasya’da Yavuz Selim Meydanı’nda gelenekselleşen ve yılın son gününde gerçekleştirilen fidan dağıtım etkinliğinde defne, mazı, kara servi, servi ağacı ile diğer çeşitli türlerde 2019 adet fidanın dağıtımını ücretsiz olarak gerçekleştirdik. 2019 adet fidan dağıtımını gerçekleştirerek yeni yıla ağaç keserek değil, fidan dikerek giriyoruz” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.