logo

reklam

Halk Eğitim Merkezi Yıkılıyor

amasya halk eğitim

Yaparak Değil, Yıkarak Gelişiyoruz
Amasya’nın en büyük sorunu Trafik sorununu çözmek için ilk adım atıldı. Belediye Başkanı Cafer Özdemir’in büyük mega projelerinden biri olan Ferhat Tüneli için ömrünü doldurmuş Halk Eğitim Merkezinin yıkım çalışmaları başladı. Sırada eski Adliye Binası bulunuyor.
1976 yılında yapılan ve uzun yıllar Halk Eğitim Merkezi olarak hizmet veren, 1980 ihtilalinde Askireyinin karokolu olaraks da kullanılan, bugün kullanılmayan Halk Eğitim merkezinin yıkımı için düzenlenen törene Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, Belediye Başkanı Cafer Özdemir önceki Amasya milletvekili ve AK parti Genel Başkan Danışşmanı Akif Gülle ve daire müdürleri ve halk katıldı.
Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Uzun bir süredir Amasya’da yürütmüş olduğumuz önemli bir çalışma var. Bu kapsamda gerek il merkezinde, gerekse ilçelerimizde riskli olarak tespit edilen kamu binalarını tek tek yıkıyor, yerlerine yeni binalar inşa ediyoruz.” dedi.
Çomaktekin, Bu binanın yıkımıyla beraber, Amasya’nın trafik sorununa önemli bir çözüm olacak Ferhat Şirin Tünel Projesine de başlanabilecek. Ayrıca yeni yapılan binaları Amasya’nın tarihine ve mimarisine uygun şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu çalışmaları yürütürken Belediye Başkanımızın ve çalışma arkadaşlarının, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün önemli katkıları oluyor. dedi.
Belediye Başkanı Cafer Özdemir, Amasya’da yeni binalar yaparak değil, görevini tamamlamış binaları yıkarak Amasya’da yaşam kalitesini daha yüksek seviyelere getirmeye çalışıyoruz’ dedi. Halk Eğitim Merkezi’nin yıkılması yapılacak olan Ferhat Şirin Tünelinin ilk etabınında başlangıcı olduğuna değinen Başkan Özdemir Amasya trafiğinde büyük bir rahatlama sağlayacağını söyledi.
Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ömer Bolat ise, “İlimizde 314 bina riskli ilan edilmiş, bunlardan 88’nin yıkımı gerçekleştirilmiştir. Halk Eğitim Merkezi binamızda 1976 yılında yapılmış, hizmetini tamamlamış yasa kapsamında mühendislik hizmetleri açısından denetlenmesi yapılarak riskli bina ilan edilmiştir” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle