logo

reklam

Halk oyunları yarışması başlıyor

abdullah kodekAMASYA’da Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü ile Türkiye Halkoyunları Federasyonu İl Temsilciliği tarafından düzenlenen halk oyunları yarışması 16 Şubat tarihinde Amasya Spor salonunda yapılacak.
Mihik, Yıldızlar ve Gençler olmak üzere 3 kategoride yapılacak yarışmalara 13 ekip katılacak.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Kodek, Halk oyunları branşımızı her zaman desteklemeye onların her türlü ihtiyaçlarını gidermeye Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak katkıda bulunacaklarını belirterek, sporcularımızın, öğrencilerimizin üzerindeki kıyafetler bizim özümüzü, tarihimizi açık hava müzesi gibi aynı zaman da onların sergilenmesidir. Gelelim oyunlarına oynamış oldukları oyunlarında tarihi çok eski olup nenelerimizin, dedelerimizin, atalarımızın düğünler de oynamış oldukları karşılamalar halaylar şeklinde oyunlardır. Bu bakımdan Halk oyunlarını izlerken hem güzel sosyal aktivitelerin olduğu gibi aynı zaman da tarihimize, benliğimize, geçmişimize birer atıfla o günler o insanları atalarımızı hatırlamış oluyoruz. diye konuştu.
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları ve Spor Şube Müdürlüğünün 2017 yılı faaliyet programında yer alan, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Halk Oyunları Okullar Arası İl Birinciliği ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Kulüpler arası il birinciliği müsabakalarına Miniklerde Fatih ilköğretim okulu ve AbdurahmanKamil Efendi ilkokulu katılacak.
Yıldızlar katogorisinde ise Cumhuriyet, Ziyaret Toki, Yeşilırmak, Abdurahman Kamil, Yavuz Selim, Serdar Zeren ve Ziyaret ortaokulları katılacak.
Gençler katogorisinde ise Şehit Gültekin Tırpan Teknik ve Meslek Lisesi, Atatürk Anadolu Lisesi, Göynücek 70. Yıl MTA Lisesi ve İLDUŞ Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi katılacak.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle