logo

reklam

hamsi bereketi fiyatları düşürdü

Amasyalı balıkçılar, “Hamsinin fiyatı düşünce vatandaşlarımız da adeta tezgahlara akın etti.” dedi.
Karadeniz’de bol miktarda avlanan hamsinin kilogram fiyatı Amasya’da 10 liraya kadar düştü.

BALIKÇILAR MEMNUN
1 Eylül’de av yasağının sona ermesinin ardından palamut avında istediğini bulamayan Karadenizli balıkçıların yüzü hamsiyle güldü. Gece gırgır tekneleriyle denize açılan balıkçılar limanlara bol miktarda hamsiyle geri döndü.
balıkçılar, Karadeniz’de hamsi akınının olduğunu belirterek, “Geçtiğimiz hafta başlayan bol hamsi avı halen sürüyor. Orta ve Doğu Karadeniz’de görülen hamsi sürüsü son günlerde Batı Karadeniz’de de kendini gösterdi.” dedi.

BOLLUK FİYATLARA YANSIDI
Sinop ve Giresun arasında şimdiye kadar 2 bin ile 3 bin ton arasında hamsi avlandığını tahmin ettiklerini ifade eden Balıkçılar, bunun fiyatlara da yansıdığını kaydetti.

15 LİRADAN 10 LİRAYA DÜŞTÜ
Ekim ayının ortalarında kilogramı 15-20 liradan satışa sunulan hamsinin bu günlerde 10 liraya kadar gerilediğini aktaran Amasyalı balıkçılar, “Hamsinin fiyatı düşünce vatandaşlarımız da adeta tezgahlara akın etti. Hamsi bol olunca vatandaşta da bol bol hamsi tüketiyor. Açıkçası bu durum karşısında bizlerde çok mutlu oluyoruz.” diye konuştu.
Amasyalı balıkçılar, hamsi akınının bir süre daha sürmesini bekledikleri dile getirerek, “En azından kasım ayının bu şekilde geçmesini tahmin ediyoruz. Bizim beklentimiz en az iki ayın daha bu şekilde sürmesi.” şeklinde konuştu.

PALAMUT BU SENE AZ
Balıkçı esnafı, bu sezon palamuttan umduklarını bulamadıklarını ifade ederek, “Palamut bu sene önceki yıla göre biraz az oldu ama hamsiden yana bu yıl ümitliyiz. Deniz suyunun da soğumasıyla artık tezgahlar hamsi ile şenlenmeye başladı.” dedi.
Karadeniz’de hamsi bereketinin yaşandığına işaret eden Amasyalı Balıkçı esnafı, “Bu da tezgahlara yansıyor. Şu an tezgahlarda hamsinin kilogramı 10 liradan satılıyor.” diye konuştu.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle