logo

reklam

HASTAHANELERDE SOSYAL MEDYAYA KISITLAMA

sosyalAmasya İl Genelindeki bazı hastanelerde yapılan yeni düzenlemelerle birlikte Facebook, Twitter gibi sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlara da büyük kısıtlamalar getirildi.
Amasya hastanelerinde doktorlar başta olmak üzere hastane personeli ve hastaların büyük yoğunla yaygın olarak kullanılan sosyal medyaya da büyük kısıtlamalar getirdi.
Son dönemde özellikle internet ve sosyal medyaya getirilen kısıtlamaların, temel hak ve özgürlüklerin korunması noktasında yaşanan diğer bazı sıkıntılarla Amasya’daki sağlık hizmetinin geldiği noktayla kıyaslanınca son derece üzücü ve düşündürücü olduğunu ifade eden Sağlık çalışanları, bu bağlamda Yüksek Mahkeme’nin özgürlüklerin korunması yönünde verdiği kararı, olmasına rağmen sağlık kuruluşlarında hukukun üstünlüğü, temel haklara saygı ve herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışının uygulanmasını istiyorlar. Hasta-doktor ilişkilerinin sürdürülebilir olmasının yolu da hastaların sosyal medyada ve internette doğru bilgiye ulaşmasından geçiyor. osyal medyayı henüz keşfeden ve iyi kullanan doktorların sayısı oldukça az olmasına rağmen, sosyal medyayı amacına uygun kullanmayanların cezasını, sosyal medyayı amacına uygun olarak kullanmak isteyen doktor ve hasta ilişkilerindeki iletişimide etkilediğini ifade ettiler.

Share
1841 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle