logo

reklam
24 Ağustos 2015

Hatuniye Yangını Korkuttu

hatuniye yangınıAmasya büyük bir facianın eşiğinden döndü. Tarihi Türk evlerinin en güzel örneklerinin yer aldığı Hatuniye mahallesinde bir ahşap yapıda başlayan yangın büyük korku yaşattı. Amasya Belediyesi İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüğünün ile zamanında müdahalesi ile birlikte yangın büyümeden kontrol altına alındı. Amasya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplerinin çevre güvenliği alma konusunda gösterdiği büyük hassasiyet ise İtfaiye ve Fen İşleri Müdürlüğünün yangına müdahalesini kolaylaştırdı. Amasya İtfaiye Müdünlüğü tarihi binaların bulundu bölgede çıkan yangına su yerine köpük kulanması yangının büyümesini engelledi.
Hatiniye Mahallesinde tarihi ve tescilli binaların ortasındaki kulanılmayan bir ahşa; evde başlaması yangının ilk çıkış nedenleri arasında madde bağımlı kişilerin dikkatsizliği sonucu çıktığı tahmin ediliyor.
Hatuniye mahallesinde kullanılmayan bir anşap yapıda çıkan yangın bitişiğinde bulunan ve boş binayada sıçradı. Yangının çıktığı ve kullanılmayan ahşap bina kullanılamaz hale gelirken, yanandaki binanın çatısı tamamen yanarken binada büyük bir maddi hasar meydana geldi. Amasya Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü yangının çıktığı ve kullanılmaz konuma gelen anşap binayı kepçe ile yıkarak yangının kontrol altına alınmasını sağladı.
Yangının çıkış nedeni ile ilgigili soruşturmanın geniş çaplı olarak başlatıldığı öğrenildi.

Özdemir; Modern İtfaiye Ekipmanı ve Mahalle Yangın Vanaları Faciayı Önledi

Hatiniye Mahallesinde çıkan yangının başlaması ile birlikte tüm programlarını iptal eden Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, yangın mahallinde İtfaiyenin ve Fen İşleri Müdürlüğünün çalışmalarını izledi ve gerekli gördüğü zamanlarda yangına müdahalede yapılacaklar konusunda çalışma ekiplerine bilgi verdi.
Tarihi kültürel değrleri ile ön plana çıkan Amasya’nın eski Türk evlerinin en güzel örneklerinin sergilendiği Hatuniye mahallesinde çıkan yangın Amasya’ya büyük bir korku yaşattığını belirten Amasya Belediye Başkanı Cafer Özdemir, tarihi dokuyu korumak ve yaşatmak ile birlikte tarihi dokuyla btünleşen modern ve yaşanabilir bir Amasya adına hizmet yaparken, tüm tedbirlerimizide almayı ihmal etmiyoruz. Tarihi doku ile bütünleşen Amasya’da çıkabilecek yangına müdahalede gelişmiş ve modern itfaiye ekipmanı ile birlikte yangına müdahale ettik. Köpük sistemi ile yaptığımız müdahalede yangının büyümesini engelledik. Aynı zamanda mahallelere yaptığımız yangın vanalarıda yangına müdahalede zaman kaybını önlemiştir. dedi.

Share
809 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle