logo

reklam

Havai Fişek Yasaklansın

havai fişekÜlke genelinde terör olaylarının tırmanışı ile birlikte özellikle düğünlerde kullanılan ve ses bombalarını andıran havai fişekler vatandaşta ‘Acaba’ endişe ve korkusuna neden olurken aynı zamanda bu yüksek ses çocuklarda da olumsuz etki bırakıyor.
Düğün sezonun en yoğun olduğu Temmuz – Eylül ayları arasında kullanılan havai fişekler vatandaşı rahatsız edecek pozisyona geldi. Bir vadi kent konumunda olanan Amasya”da gecenin sesizliğini bozan ve ses bombalarını andıran havai fişeklerden rahatsız olan bir çok vatandaş emniyetin bu konuda bazı kısıtlamalar getirmesi yönünde taleplerini dile getirdi.
Düğünlerin neşe, sevinç ve bir ailenin temelini oluşturan en önemli unsur olduğunu, bunuda havai fişek gibi bazı etkinliklerle süslemenin doğal olduğunu belirten vatandaşlar ancak düğün sahiplerinin insanları rahatsız etmemeye özen göstermesi gerektiğini belirterek, “Gecenin geç saatlerine kadar atılan havai fişek gürültüsü özellikle çocuklarımızda olumsuz etki bırakıyor. Bildiğimiz kadarıyla bu işin yetkili kurumları emniyet ve çevre şehircilik müdürlükleridir. Bu iki kurumun insanları tedirgin etme pozisyonuna gelen havai fişek gösterilerine bir sınırlama getirmesi gerekiyor. “Düğündür, seyrandır eğleneceğiz’ diye korku dolu anlar yaşatarak başka birisini rahatsız etmeye hiç kimsenin hakkı yok. Zaman zaman evlerimizin sallanmasına bile neden olan ve aynı zamanda ülkemizdeki hassasiyet nedeni belirli saatlerde veya sessiz havai fişeklerin kullanılmasını talep ediyoruz.” ifadeleri ile tepkilerini dile getirdiler.

Share
979 Kez Görüntülendi.

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle