logo

reklam

Hayırlı Olsun; Merakla Beklenen Milletvekili Adayları Belli Oldu

Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti Milletvekili aday listeleri teslim edildi.
Seçime katılacak siyasi partilerin aday listelerini verme süresi dün saat 17.00’de sona erdi. Siyasi partilerin 24 Haziranda yapılacak olan Erken Genel seçiminde Amasya’daki adaylarının açıklanması ile birlikte siyasi partilerde ve seçmende yaşanan heyecanlı bekleyiş son buldu. Heyecan yerini şaşkınlığa bıraktı. Buna göre Amasya’da seçmenin merakla beklediği 27. dönem Amasya milletvekilliğinde AK Parti Milletvekili Aday listesi, CHP Milletvekili aday listesi, MHP Milletvekili aday listesi, İYİ Parti Milletvekili aday listesi belli oldu.
Geçici aday listelerine yapılacak itirazların da incelenmesinin ardından, 30 Mayıs’ta milletvekili kesin aday listeleri Resmi Gazetede ilan edilecek.
Siyasi partilerde Genel merkezler görevlerini tamamlarken, şimdi söz sırası parti yerel teşkilatlarında ve aday gösterilen isimlerde.
Söz sırası seçmene, yani Milletin İradesine 24 Haziran pazar günü geçecek. Seçmen 24 Haziran’da iradesini sandığa taşıyacak, siyasi partilerin 27. Dönem Amasya milletvekilliği sıralamasına not verecek.
Haydi her şey önce ülkem, sonra Amasya için Hayırlara vesile olsun.

AK PARTİ
24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için AK Parti Amasya’da 21 aday arasında ilk üçe Mustafa Levent Karahocagil, Hasan Ciliz ve Abdülkerim Buğra Şimşek yer aldı.
Buarada AK parti 24, 25 ve 26 Dönem Amasya milletvekili ve AK parti Grup Başkanvekili Prof. Dr. M. Naci Bostancı Ankara 2. Bölge birinci sıradan aday gösterildi. Diğer taraftan Haluk İpek bu seçimde listeye giremedi.

CHP’de Birinci sırada mevcut milletvekili Avukat Mustafa Tuncer yer alırken ikinci sırada A. Serpil Saraçoğlu ve üçüncü sırada Hüseyin Acar yer aldı.

MHP’de ise Kadir Kutay Samsun birinci sırada yer alırken ikinci sırada Murat Suşehirli ve üçüncü sırada Ergani Canbolat yer aldı.

İYİ Paritide, Birinci sırada Ahmet Fatih Çoşar yer alırken ikinci sırada Gökhan Lafçı ve üçüncü sırada Medet Eroğlu yer aldı.

Sadet Partisinde, Avukat Mahmut Çakar birinci sırada yer alırken ikinci sırada Levent Şenol ve üçüncü sırada Noğman Yüksel yer aldı.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle