logo

reklam

Hayırsever’den Babaannesi Adına Anaokulu

AMASYA nın Merzifon ilçesine bir hayırsever tarafından babaannesi adına yaptırılacak anaokulunun protokol imzaları atıldı.
Merzifonlu hayırsever Cem Geyik, babaannesinin adını taşıyacak olan Nuriye Hatun Anaokulu’nun protokol imza töreninde, Amasya Valisi Dr. Osman Varol ve Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in de katıldığı törenle imzalar atıldı.
Merzifonlu hayırsever Cem Geyik, “Babaannem, her zaman bize okuyun, okutun, okumak isteyenlere yardımcı olun derdi. Biz de bu anaokulunu yaptırarak, onun nasıl bir eğitim sevdalısı olduğunu göstermiş olduk” dedi.
Eğitimin olmazsa olmaz olduğunu ifade eden Amasya Valisi Dr. Osman Varol, eğitim meselesi çözülmeden hiçbir meselenin çözülemeyeceğini belirtti. Türkiye’yi daha güzel yarınlara taşımak için eğitim meselesini çözmek gerektiğini belirten Vali Varol, “Ülkemizde son yıllarda ciddi değişimler yaşandı. Bunun içinde en önemli değişim, merkezi bütçeden en büyük payın eğitime ayrılması oldu. Milli Eğitim Bakanlığı, hayırsever vatandaşların katkısıyla eğitime destek olmaya devam ediyor. Amasya bu konuda en şanslı illerden biri.” dedi.
Merzifon Vali Hüseyin Poroy Ortaokulunun bahçesine yapılacak olan Nuriye Hatun Anaokulunun 8 derslik olacağı ve 2018-2019 ders yılında eğitime hazır hale getirileceği bildirildi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.

hd porno sikis izle