logo

reklam

Helal olsun sana Başkan!

Helal olsun sana Başkan!
Makam araçları kaldırılıyor
AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, tasarruf genelgesi yayınlayarak tüm belediye personeline tebliğ etti. Genelgeye göre tüm makam araçları iptal edildi. Hiç kimse makam aracı kullanmayacak.
31 Mart Mahalli İdareler seçimi sonucunda Amasya’da yüzde 47.28 oy oranı ve 29 bin 847 oyla Belediye Başkanı seçilen Mehmet Sarı, seçim öncesi vermiş olduğu vaadlerini yerine getiriyor. İlk olarak makam odası kapısını kaydıran Sarı, şimdi de Belediye Başkanı tarafından da kullanılan dahil olmak üzere tüm makam araçlarının kaldırılması oldu. Kademeye çekilen araçlar gerek görülürse satışa çıkartılacak.
Konuyla ilgili konuşan Başkan Mehmet Sarı, “Benim ilk talimatım mevcutta bulunan ne kadar makam aracı varsa önce kademeye çekilmesi ve uygun görülenlerin satışa çıkarılmasıdır. Bizim yönetimimiz de sadece hizmet araçları kullanılacaktır. Bunun haricinde ki tüm makam gibi araçları kaldırılacaktır. Bu benim başkan olarak ikinci talimatım olmuştur” dedi.
Belediye araçları gereksiz yere kullanılmayacak
Sarı, Belediyemizde bulunan hizmet araçları bir havuzda toplanacak ve görevlendirmeleri buradan yapılacaktır. Görevde olmayan araçlar garajda park halinde olacaktır. Kişisel olarak kullanılan bütün araçlar iptal edilmiştir.
Sarı, “Bundan sonra belediyemizde tasarruf ilkelerimizi uygulayacağız. Biz halkımıza hizmet etmek için buradayız. Belediyecilik bir ekip işidir. Amasya’nın ve vatandaşlarımızın ihtiyaçları günden güne değişiyor. Çok çalışarak bizlere bu makamı layık gören tüm vatandaşlarımıza hak ettikleri hizmeti getireceğiz” dedi.

Share

Yeni Yorumlar Kapalı.